Do premiery potencjalnego hitu amerykanów pozostały już tylko 34 dni. Gigant z Redmond nie ma jednak zamiaru siedzieć z założonymi rękoma i niebawem możemy spodziewać się limitowanej edycji konsoli Xbox One X z dyskiem 1 TB sygnowanej logiem Gears of War.

Na przestrzeni lat strzelanina od Epic Games, a później The Coalition zdołała wyrobić sobie renomę i zyskać całą rzeszę fanów. Produkt skierowany jest właśnie do największych entuzjastów popularnej strzelaniny z szarańczą w tle. Nabywcy limitowanej edycji mogą poczuć się wyjątkowo, ponieważ w zestawie oprócz oczywiście konsoli znajduje się również unikatowy kontroler Kait Diaz zastępujący standardowy biały/czarny pad, pełna wersja gry Gears of War: Ultimate Edition, i oczywiście sam Gears of War 5.

Co ciekawe Amerykanie pokusili się o dodanie nie tyle standardowej edycji tytułu, jak ma to miejsce w popularnych zestawach konsoli z grami, co wersji Ultimate Edition, zawierającej wszystkie dodatki, a także specjalny kod, dzięki któremu zabawę zacząć możemy kilka dni przed oficjalną premierą. Jeśli nie graliśmy w poprzednie części to jeszcze nic straconego, ponieważ dzięki dołączeniu do omawianej edycji także kodu na Gears of War: Ultimate Edition, zawierającego zremasterowane części serii możemy to szybko nadrobić.

Konsola w edycji limitowanej dostepna jest w przedsprzedaży w cenie 2099 zł w oficjalnym sklepie Microsoft Store

Gears of War 5 trafi na platformy Xbox One oraz PC 10 września 2019 roku.