News

Nowe Pokemony na nowych trailerach. Rozczarowują

Jeśli liczyliście, że Pokemon Arceus i Brilliant Diamond/Shining Pearl będą równe ładne jak inne gry na Switcha... to pozostaje wam liczyć na udany gameplay.

Pokemon Company zrobiło dziś fanom niespodziankę i zaprezentowało 30 minutowy pokaz najnowszych gier z serii zmierzających jak niemal zawsze jedynie na konsolę Nintendo - Switcha. W trakcie prezentacji wspomniano o paru zmianach i reedycjach (Pokemon Unite trafi na komórki, a Pokemon Cafe doczeka dostanie spory pakiet zmian pod nazwą Remix), ale najważniejsze były oczywiście dwie duże gry.

Po pierwsze, zobaczyliśmy remake znanych z DSa gier Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pear, o których już wcześniej pisałem, że wyglądają jak stworzone na silniku Zeldy: Link's Awakening. Gracze i tak wiedzą, czego się spodziewać, bo treściowo gra nie dostanie jakichś większych zmian (poza walkami w 3D już bez nienaturalnie zmniaturyzowanych postaci), ale trailer bardzo ciężko się podoba. Ktoś chcąc przyciągnąć uwagę graczy postanowił zrobić zoom na różne znane z oryginału dialogi postaci, wyginając przy tym obraz - dzięki czemu nie da się tego nawet przeczytać, a do tego całość straszy pikselami. Pozycja raczej dla fanów starych części, bo pod wieloma względami to cofnięcie się względem wydanych w 2019 Shield/Sword. Gry trafią na rynek już 19 listopada 2021.

Jeśli jednak myślicie, że powyższy trailer był słaby, to nie widzieliście jeszcze Pokemon Arceus. Gra, która czasowo ma dziać się znacznie wcześniej niż jakakolwiek inna odsłona, graficznie próbuje chyba aspirować do Zeldy: Breath of Wild - ale nawet na trailerze widać, że ma problemy z rozdzielczością i aliasingiem, a całość wygląda, jakby zamiast w tradycyjnym dla Switcha 720p (i nawet 1080p w trybie dokowalnym), po podpięciu do telewizora oferowała najwyżej 640x480 i 20 FPS... Oby była to jedyna bolączka, bowiem gra wprowadzić ma kilka zmian do skostniałej serii, jak np. walki w otwartym świecie, możliwość zranienia bohatera gdy nie mamy już aktywnych Pokemonów, czy likwidację podziału na tury stworków (częstotliwość ataku ma zależeć od statystyk poksa, a do tego ataki mają różny czas wyprowadzania i mogą zostać przerwane). Mam jednak nadzieję, że do czasu premiery albo grafika w grze się poprawi, albo po prostu na znacznie mniejszym niż monitor komputera ekranie Switcha tych graficznych problemów z(e względu na wielkość piksela) nie będzie widać. Pokemon Arceus trafi na rynek 28 stycznia 2022.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 58 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Pierwszy Quake trafił na konsole!

arrow-right
arrow-right

Najnowsze Smerfy dostaną polski dubbing

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: