O tym, że planszówka powstaje, wiadomo od grudnia. Potem był nawet prześmieszny artykuł, że do gry będzie skrypt z fabułą na 1000 stron który wszyscy łyknęli jak pelikany, ale był to tylko żart (z serwisu o grach podobnego do TheOnion czy do naszego AszDziennika), więc wróciliśmy do sytuacji gdy wiemy, że nic nie wiemy.

Na amerykańskim Amazonie pojawiła się jednak oferta zamówień przedpremierowych na Games Metal Gear Solid: Day One Edition.

O grze wiadomo tyle, że będzie umiejscowiona fabularnie w pierwszej części gry (pierwszy MGS, nie MG) i pozwoli na grę od 1 do 4 graczy (tak, będzie singleplayer!). Jedna rozgrywka ma zabrać 60-90 minut, a więc całkiem sporo, a główny cel gry pozostaje ten sam co na konsoli - pozbyć się Metal Gear Rexa. Na naszej drodze będą stawać żołnierze i bossowie sterowani przez reguły gry (nazwijmy to AI). W pudełku znajdziemy aż 30 figurek. Cena za całość - 135 dolarów, czyli ponad 500 złotych. Plus wysyłka. W preorderze dostaniemy dodatkowo figurki Hind-D oraz czołgu którym jeździł Raven.

Grę kupicie tutaj: https://www.amazon.com/dp/B07QLNVCRR/ . Na razie nie wiadomo nic o europejskim/polskim dystrybutorze. Data premiery - 15 grudnia.