News

Ratchet w 60 FPS ma nadal błyszczeć rozdzielczością i ray tracingiem

Czyżby zbliżała się pierwsza gra pokazująca w pełni możliwości konsoli PS5, czy Insomniac po prostu zastosuje jakieś sztuczki?

W ten piątek, 11 czerwca, czeka nas najważniejsza premiera na PlayStation 5 od czasu wydania tej konsoli. Dostaniemy bowiem pierwszą zupełnie nową produkcję na wyłączność od wewnętrznego studia Sony, która ma skorzystać z każdego możliwego bajeru konsoli. W Ratchet & Clank: Rift Apartbędzie szybkie wczytywanie etapów dzięki SSD, wszystkie bronie, czy zachowania na ekranie mamy poczuć w padzie Dual Sense dzięki wibracjom haptycznym (ultradźwiękowym) razem z wykorzystaniem adaptacyjnych triggerów, a grafikę dochodzącą do 4K ma jeszcze zdobić wisienka na torcie w postaci ray tracingu.

Twórcy w ostatnich dniach ogłosili, że już po zakończeniu prac nad grą udało im się poprawić grę tak, że w trybie 4K osiąga 60FPS (zapewne kosztem rozdzielczości niektórych efektów graficznych, co widoczne będzie raczej jedynie na screenach niż w ruchu), dzisiaj dowiadujemy się, że do tego wszystkiego pojawi się jeszcze inny tryb z 60 FPS w którym jest szansa uświadczyć efekty ray tracing, ale nie wspomina się już nic o 4K.

Trzeci tryb zapewne zagwarantuje nam stabilne 60 FPS kosztem braku ray tracingu i 4K, teraz trzeba tylko czekać na testy od Digital Foundry, żeby zdecydować który z nich najbardziej nam odpowiada - ja na tę chwilę decydowałbym się na ray tracing nawet jeśli momentami zobaczę kilka mniej klatek niż docelowe 60, a rozdzielczość gry będzie nieco naciągnięta - w końcu poza SSD dla tej właśnie technologii zmieniłem konsolę.

Premiera gry już za 4 dni i wtedy wszystko stanie się jasne - jeśli zdecydowaliście się na cyfrowy preorder zapewne zdążycie sprawdzić i ocenić poziom graficzny najnowszej produkcji Insomniac jeszcze przed publikacją porównań przez największe serwisy. U nas natomiast na pewno możecie liczyć na recenzję gry, jeśli należycie do osób które wolą się wstrzymać kilka dni i poczekać na opinie innych, żeby nie kupować kota w worku. Mam jednak wrażenie, że na Ratcheta można by postawić jako na jednego z niewielu pewniaków w tym roku i nie spodziewam się oceny niższej niż 4.5/5.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 48 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Oddworld: Soulstorm otrzyma spolszczenie i wersję kolekcjonerską

arrow-right
arrow-right

Dodatkowa gra w ramach czerwcowego PS+

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: