News

Studia Sony tworzą łącznie 25 nowych gier

Niektóre znamy już z nazwy, ale sporo z nich to zupełnie nowe marki.

Chociaż nowa generacja konsol wystartowała już pół roku temu, do tej pory niewiele było nowych gier skierowanych wyłącznie na nowe konsole i oferujących znaczną różnicę graficzną. Praktycznie każdy tytuł to odświeżona czy poprawiona wersja znanej gry, a na myśl o nowościach niedostępnych na starym sprzęcie przychodzą głównie Demon's Souls, Returnal czy Medium. To niezbyt wiele jak na tak długi czas obecności tych konsol na rynku.

Wiemy, że Microsoft kupił kilka firm aby tworzyć nowe produkcje, ale na te zapewne chwilę poczekamy (np. przejęcie Bethesdy zakończyło się dopiero 9 marca, więc produkcje "na wyłączność" zapewne dopiero powstaną -  Deathloop nadal exem na PS5, mimo zmian w Bethesdzie).

Sony z kolei na razie nie ogłosiło żadnych wielkich zakupów i korzysta ze studiów które posiada (a niektóre nawet zamyka -  Japan Studio wchłnięte przez Team Asobi), ale gier tak samo nie widać.

Firmy wchodzące w skład PlayStation Studios

Z okazji półrocza od premiery PS5 Hermen Hulst (szef Guerilla Games oraz PlayStation Studios), w wywiadzie dla Wired.com przyznał, że firma pracuje nad co najmniej 25 grami dla PlayStation 5. Na pewno spora część z nich to kontynuacje (o paru już wiemy), ale bardzo dobrą wiadomością jest to, że na tej liście aż połowa gier to zupełnie nowe marki.

Niestety, Hermen nie puścił pary z ust na temat tytułów, ale na 100% wśród tych gier są Horizon: Forbidden West, Gran Turismo 7 czy God of War Ragnarok. Bardzo jednak możliwe, że do tej puli wliczany jest Ratchet & Clank: Rift Apart - w końcu nie ogłoszono jeszcze ukończenia prac nad grą (ale powinno to nastąpić w tym tygodniu - premiera już 11 czerwca). Coś powinno też dziać się w temacie The Last of Us 2 Multiplayer, ale jest duża szansa, że ten tytuł tak samo jak multiplayer do Cyberpunka 2077 umarł z powodu przedłużających się prac i braku efektów które zadowolą graczy. Nad czyś na pewno pracuje też Sucker Punch, bo o ile historia w Ghost of Tsushima wydaje się domknięta i ciężka do kontynuacji, nic nie stoi na przeszkodzie umiejscowić kolejną grę w innej części Japonii i wsadzić tam albo Jina, albo dowolnego innego samuraja/ronina z Czuszimy, tytułując go wciąż "duchem". Nie wiadomo też co robi Ben Studio - raczej nie jest to Days Gone 2. Ostatecznie do tej puli zaliczyć można by też MLB The Show 22 - robi ją ekipa z San Diego należąca do PS Studios, a kolejna edycja zapewne zabawy już tylko na PlayStation 5 i Xboxie Series S|X.

Wśród gier które być może są tworzone W PS Studios znajduje się też Wild, zapowiedziany jeszcze w 2014 roku. Na pewno jakiś odsetek gier stanowią też produkcje na PS VR 2, chociaż nie będzie to raczej więcej niż 2-3 gry od Sony. Nad tymi tytułami pracują zapewne ludzie z X-DEV i London Studio.

Ostatecznie więc da się doliczyć 10-12 gier, bardzo więc ciekawe czym jest reszta pozycji. Obawiam się jednak, że sporo z nich to mogą być pozycje znacznie mniejsze - ot, rozmiarów Concrete Genie od studia PixelOpus które też jest w PS Studios i na pewno dłubie nad kolejną grą.

Oby Sony pokazało chociaż połowę z tych "przynajmniej 25 produkcji" już w czerwcu, w okolicach E3 - na next-genach zdecydowanie brakuje i gier i zapowiedzi.

Dla przypomnienia trailer Wild, z 2014 roku:


Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 4 minut
Niedawno pisaliśmy też o...

W kolejnym #PlayAtHome dostaniemy... DLC

arrow-right
arrow-right

Ruszają preordery na God of War: Gra Karciana

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: