News

Red Dead Redemption 2 oficjalnie na PC! Premiera jeszcze w tym roku

Na szczęście o żadnej ekskluzywności nie ma mowy i tytuł trafi nawet na Steam.

Na temat premiery Red Dead Redemption 2 można by napisać spore wypracowanie. Niesamowicie nahajpowany tytuł ukazał się w ubiegłym roku na konsolach obecnej generacji i od razu zgarnął niezwykle wysokie oceny recenzentów z całego świata, choć nie obeszło się bez zgrzytów w postaci braku zapowiadanej obsługi HDR oraz popsutemu trybowi 4K na PS4 Pro.

O ewentualnej premierze tytułu na PC w internecie mówiło się przez całe miesiące. Ostatnio plotki odżyły za sprawą przyznania grze nowej klasyfikacji wiekowej co opisaliśmy w artykule —  RDR 2 otrzymało nową klasyfikację wiekową. Czy gra zadebiutuje wkrótce na PC?. Teraz mamy już pewność, iż gra rzeczywiście zmierza na PC. Rockstar dosłownie przed chwilą potwierdził poprzez Twitter, iż produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych już 5 listopada:

Na szczęście nie potwierdziły się obawy wielu graczy co do ekskluzywności gry na platformę Rockstar Games Launcher albo – co gorsza – Epic Games Store. RDR-em 2 w polskiej wersji językowej będziemy mogli się cieszyć na PC na praktycznie każdej wiodącej platformie. Jedynie wersja na Steam będzie nieznacznie opóźniona i zadebiutuje w grudniu, z miesięczną przerwą względem pozostałych sklepów.

Przedsprzedaż startuje 9 października i początkowo, aż do 22 października będzie prowadzona jedynie w sklepie Rockstar. Po tym terminie grę będzie można zamawiać również z Epic Games Store, Greenman Gaming, Humble Store oraz oczywiście Steam. Ponadto składając preorder, otrzymamy dodatkową zawartość w postaci 25 sztabek złota do wykorzystania w trybie Red Dead Online.

Niezdecydowanym skąd zamówić grę wybór chce ułatwić sam Rockstar, oferując dodatkowe bonusy. Jeśli zdecydujemy się na zakup gry w przedsprzedaży w sklepie producenta, to oprócz samej gry i kilku mało istotnych paczek z wyposażeniem otrzymamy również możliwość wyboru dwóch darmowych tytułów spośród sześciu dostępnych gier.
Pełna lista prezentuje się następująco:

  • Grand Theft Auto III
  • Grand Theft Auto: Vice City
  • Grand Theft Auto: San Andreas
  • Bully: Scholarship Edition
  • L.A. Noire: The Complete Edition
  • Max Payne 3: The Complete Edition 

Ponadto w oficjalnym sklepie możemy spodziewać się zniżki na bardziej rozbudowane edycje gry takie jak Ultimate Edition oraz Special Edition, która wyniesie aż 20 dolarów.

O zmianach jakie otrzyma gra na PC w stosunku do wersji konsolowej wiemy niestety niewiele. Sam producent ujawnił jedynie lakoniczną informację, iż gra otrzyma cały szereg graficznych i technicznych usprawnień w celu zwiększenia immersji oraz nowe kryjówki gangów i bronie. Jak duże będą to zmiany i czy różnica w jakości obrazu będzie widoczna gołym okiem, przekonamy się już niebawem. Na szczegółowe informacje, wymagania sprzętowe oraz screenshoty musimy niestety poczekać do 9 października.

Co ciekawe wraz z premierą produkcji na komputerach osobistych zaplanowano również debiut specjalnej wersji gry na platformie streamingowej Google Stadia, gdzie będzie jednym z tytułów startowych usługi.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 33 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Zmarł imiennik Kirbiego - John Kirby

arrow-right
arrow-right

Death Stranding z polskim dubbingiem. Sprawdźcie zwiastun

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: