Ostatni projekt firmy w postaci Star Wars Jedi: Fallen Order okazał się być sukcesem. Gra, choć nie była to najlepsza produkcja roku, to tytuł finalnie był na tyle dobry, by wyrobić sobie odpowiednią pozycję w rankingach sprzedaży, o czym pisaliśmy w artykule —  Star Wars Jedi: Upadły Zakon odnosi sukces sprzedażowy.

Taki wynik spowodował wśród fanów masę spekulacji na temat ewentualnego sequela tytułu. Szanse były spore, ale jak wiemy EA do produkcji single-playerowych tytułów raczej się nie pali, toteż wiele osób spekulowało nad rozmaitymi scenariuszami dotyczącymi przyszłości marki, w tym jej uśmierceniem.

Teraz za sprawą ogłoszenia, jakie wystosował Respawn Entertainment — producent gry, jej kontynuacji możemy być praktycznie pewni. Deweloperzy ogłosili, iż poszukują trzech nowych pracowników: Starszego projektanta postaci, projektanta poziomów oraz starszego programisty. Taka oferta wydaje się dość pospolita i nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, iż w tekście wyraźnie zaznaczono, że mają oni dołączyć do ekipy Gwiezdnych Wojen, a w przypadku programisty pojawił się nawet zapis o cyt.: „Tworzeniu niesamowitych doświadczeń w świecie Star Wars”.

Wskazuje to wyraźnie, iż deweloperzy mają zamiar stworzyć kolejną produkcję w popularnym uniwersum Star Wars i nawet jeśli nie chodzi tutaj o bezpośrednią kontynuację SWJ: Fallen Order, to z pewnością trwają pracę nad chociażby spin-offem, co również powinno ucieszyć fanów produkcji. Szczególnie że jak wiemy, dobrych i ciekawych produkcji jednoosobowych w tym uniwersum jest stosunkowo niewiele.

Akcja Star Wars Jedi: Fallen Order dzieje się po wydarzeniach z trzeciej części sagi — Zemście Sithów. W grze wcielamy się w młodego padawana, który uciekając przed żołnierzami imperium, szybko wplątuje się w wielki konflikt, jakiego wynik będzie miał wpływ na przetrwanie całego zakonu Jedi.

Gra zadebiutowała 15 listopada 2019 roku na PS4, Xbox One oraz PC w pełnej polskiej wersji językowej.