News

Sony rezygnuje z PAX East. Powodem absencji jest koronawirus

Pokaz The Last of Us: Part II niestety przejdzie nam więc koło nosa.

PAX to seria targów gier wideo organizowana w wielu różnych miejscach na całym świecie. Najbardziej interesujący z nich, na którym mieliśmy ujrzeć hit Naughty Dog pt. The Last of Us: Part IIPAX East 2020 rozpocznie się w Bostonie 27 lutego i potrwa aż do 1 marca. No właśnie, mieliśmy, bo Sony ogłosiło właśnie, iż z uczestnictwa w ewencie ma zamiar zrezygnować.

Powód? Koronawirus. Nie patrzcie tak na mnie. Wiem, że konferencja miała zostać zorganizowana w Bostonie, USA, gdzie zagrożenie infekcją jest bardzo małe, lecz taki właśnie jest oficjalny komunikat korporacji.

Dziś, Sony Interactrive Entertainment zadecydowało o rezygnacji z uczestnictwa w PAX East w Bostonie w tym roku przez narastające zagrożenie COVID-19 (znanego także jako koronawirus). Naszym zdaniem był to najbardziej bezpieczny wybór, ponieważ sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Jesteśmy zasmuceni faktem rezygnacji z ewentu, ale zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas najważniejsze.

Nie da się ukryć, że zagrożenie koronawirusem nie jest aż tak poważne, jak przedstawiają to media, które na sianiu paniki zbijają po prostu pieniądze. Wydaje się, że rezygnacja z PAX East jest więc trochę na wyrost, bo zawsze można by po prostu nie wpuszczać na konferencję obywateli Chin, choć biorąc pod uwagę jak bardzo upośledzona jest działalność sądów w USA, jest ryzyko, że spotkałoby się to z pozwem i odszkodowaniem idącym w grube miliony.

Ewent miał być dla fanów niebieskiej strony mocy szczególny, gdyż już wcześniej zapowiadano nań pokaz nowego materiału z jednej z najbardziej wyczekiwanych gier korporacjiThe Last of Us: Part II, który teraz jednak nie dojdzie do skutku. Fanom pozostaje jedynie czekać na nowe informacje odnośnie planów Japończyków. Może się okazać, że w zamian za rezygnację z PAX East, Sony postanowi zorganizować własny ewent State of Play już niebawem.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 40 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Last of Us I Remake gotowe - dwa miesiące przed premierą - 12.07.2022 23:14
The Last of Us Part II z niespodziewanym pachem dla PS5 - 19.05.2021 23:37
PlayStation Blog wybrał grę roku - 22.12.2020 15:48
Naughty Dog zdominowało The Game Awards - 11.12.2020 13:35
Znamy nominacje do The Game Awards 2020 - 18.11.2020 21:24
Niedawno pisaliśmy też o...

Baldur's Gate 3 pojawi się na PAX East. Już za tydzień poznamy gameplay tytułu

arrow-right
arrow-right

Nowy zwiastun Red Wings: Aces of The Sky

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1603 dni temu

Ciekawe, czy ten wirus jest Sony "na rękę" ...

odpowiedz
...
85.89.***.*** • #2
GoDlike
1603 dni temu

Właśnie jakoś dziwnie im wygodnie jest się wytłumaczyć ze wszystkiego przez niego.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: