News

Tencent miał rzekomo wykupić twórców ARMY i DayZ. Studio zaprzecza przejęciu

Efekt jest taki, że nie wiadomo kto mówi prawdę.

Seria ARMA, choć wielokrotnie krytykowana jest obecnie jedną z ważniejszych marek na pecetach. Gry z serii, będące duchowymi spadkobiercą niegdyś znakomitych symulatorów sygnowanych logiem Operation Flashpoint idealnie wstrzeliły się w lukę symulatorów wojskowych i zadomowiły na rynku pomimo znanych problemów z optymalizacją. Wraz z premierą konsol nowej generacji wielu miłośników serii miało nadzieję na premierę gry na konsolach, ale zważając na najnowsze doniesienia w tej sprawie, nie można być pewnym przyszłości całej marki.

Serwis The Information poinformował wczoraj wszem wobec, że Tencent zakupił pakiet większościowy sięgający 70-80% czeskiego studia i przejął nad nim kontrolę. Oczywiście jak w przypadku innych przejęć chińskiego molocha informacja ta wywołała wśród fanów twórczości Bohemii prawdziwą falę hejtu. Użytkownicy pytali się, dlaczego po tylu latach zdecydowali się oni na taki krok i czy możemy jeszcze oczekiwać w ogóle premiery nowej odsłony cyklu, a jeśli już to z jak wielką ilością mikrotransakcji.

O komentarz do sprawy studio poprosił również czeski serwis Hospodarskie Nowiny i tu sprawa zaczyna się gmatwać, gdyż ku zdziwieniu redaktorów szef marketingu Bohemia InteractivePetr Poláček, stwierdził, że nic takiego nie miało miejsca.

To nieprawda. Tencent nas nie kupuje. Bohemia Interactive pozostaje niezależnym studiem. Nie wiemy, skąd pochodzi ta informacja.

Ponadto mężczyzna zapewnił, że firma przygotuje w najbliższym czasie szczegółowe oświadczenie, w którym odniesie się do tej „rewelacji”. Dlaczego firma, zamiast kombinować, po prostu nie zdementuje wspomnianych plotek poprzez Twitter, co pozwoliłoby stłumić rzekomego fejk newsa w zarodku? Tego nie wiemy. Na krótkie zaprzeczenie zdecydował się natomiast jeden z pracowników przedsiębiorstwa, który również zapewnił, iż studio jest niezależne, a transakcja nie miała miejsca.

Jak jest naprawdę, przekonamy się zapewne dopiero za kilka dni, kiedy to tworzone w bólach oświadczenie Bohemii Interactive ukaże się w końcu na stronie internetowej, albo też Tencent, który to jeszcze nie odniósł się do sprawy, oficjalnie przejęciu zaprzeczy.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 48 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Odpoczywamy, ale nie znikamy :) - 10.03.2023 20:11
18 lat temu PSX Extreme uznało nas najlepszą stroną o grach - 10.03.2023 13:48
Forum - 10.03.2023 13:18
Square wchłonie Luminous Productions, bo Forspoken zawiodło - 28.02.2023 23:13
Sony wywraca nasze spojrzenie na pady z projektem Leonardo - 05.01.2023 23:30
Niedawno pisaliśmy też o...

Days of Play w PS Store ruszyło. Jest lepiej niż myśleliśmy

arrow-right
arrow-right

Night City Wire z Cyberpunkiem też później. Czy wszystkie wydarzenia growe zaliczą obsuwę?

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: