News

Wiedźmin 3 dostanie nowe darmowe DLC

Nawet jeśli nie macie konsoli nowej generacji, to i tak dostaniecie bonusową zawartość.

W minionym tygodniu obył się Witchercon. Niestety, CD Projekt Red nie pokazało ani kawałka fragmentu next-genowego Wiedźmina 3. Patrząc jednak na to co dzieje się z Cyberpunkiem 2077 i jego aktualizacjami, oraz mając w pamięci chociażby włamanie na serwery firmy, jest wielce prawdopodobne, że nastąpiły drobne przesunięcia. Firma nie chce też obiecywać już więcej gruszek na wierzbie nie mogąc ich pokazać, więc zrozumiałe jest, że gameplay z ulepszonej wersji dostaniemy, gdy jej jakość będzie zadowalająca - kolejnej wpadki wizerunkowej firma może nie wytrzymać.

W trakcie wydarzenia ujawniono jednak nową okładkę gry, która zapowiedziała poza ulepszeniem grafiki dla nowych konsol - dodatkową zawartość do gry. Nie będzie to co prawda nic pokroju dodatków Krew i Wino czy Serce z Kamienia, a raczej zawartość na poziomie darmowych DLC które pojawiły się po premierze gry. Wiemy też, że wszystkie te mini-dodatki mają się skupiać wokół Netflixowego serialu, promując przy okazji jego drugi sezon. Nie liczyłbym wiec na nowe zadania (te wymagały by dogrania dubbingu). Jeśli jednak pojawi się alternatywny skin dla Geralta, z twarzą Henry'ego Cavila to wcale się nie zdziwię. Mogą to też być po prostu kostiumy z serialu.

Co jednak najważniejsze, dodatki te dostaną też posiadacze starych konsol. Jeśli więc macie Switcha, Xboxa One czy PlayStation 4, to oczywiście nie skorzystacie z ulepszonej pod next-geny grafiki, ale wciąż będziecie mogli sobie spróbować Netflixowe dodatki do gry. Aktualizacje mają być dostępne za darmo - co na konsoli Sony jest wyjątkiem, bowiem Sony ostatnio chętnie sięga po kasę graczy. Z jednej strony jest to zrozumiałe, bo nowej zawartości nikt za darmo nie robił, z drugiej, czasem ceny nie są adekwatne, bowiem nowa zawartość to głównie dialogi i grafika, na tym samym silniku, co wymaga znacznie mniejszych nakładów pracy. Patrząc jednak na odstęp między zapowiedzią next-genowego Wiedźmina a jego wydaniem, pracy przy grze było sporo (ponad rok), więc należy uszanować gest CD Projektu w stronę graczy, którzy nacieszą oczy bez "rzucania monetą".

Next-genowa aktualizacja pierwotnie planowana była na wrzesień, ale po wielu problemach polskiego dewelopera nastawił bym się po prostu na trzeci kwartał tego roku.

Czas czytania: 2 minut, 57 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Dodatki do Wiedźmina 3 nie działają na PS5 - 15.12.2022 23:12
Wiedźmin dostanie oficjalne klocki - 28.11.2022 23:04
Wiedźmin 3 next-gen wygląda... dobrze - 23.11.2022 23:14
Wiedźmin 3 next-gen za miesiąc. W końcu... - 14.11.2022 22:47
5 Wiedźminów, 8 gier. W CDP upadli na głowę - 04.10.2022 23:15
Niedawno pisaliśmy też o...

Ludzie uwierzyli w betę Gran Turismo 7

arrow-right
arrow-right

FIFA 22 z trailerem. Szpakowski może nie pojawić się w grze

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: