News

Wiedźmin 3 odnotował ogromny skok popularności. Graczy jest nawet dwukrotnie więcej

Wynik może mieć związek z premierą serialu i to pomimo niezbyt przychylnych ocen produkcji Netflixa.

Wiedźmin 3, to gra, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tytuł, jaki ostatecznie przyczynił się do sukcesu CDP RED, który teraz może mianować się światowym studiem, jest niejako świętym Graalem wielu polskich graczy, którzy za choćby wzmiankę o Wiedźminie gotowi są skoczyć w ogień, a każda informacja o ewentualnej kontynuacji marki odbija się w krajowym internecie szerokim echem.

Ceniony zarówno przez branżowych krytyków, jak i samych graczy tytuł, choć miał premierę w 2015 roku, był ciągle całkiem popularny nie tylko na Steam, ale także konsolach za sprawą niedawnych obniżek ceny. Teraz odnotował jednak prawdziwy skok ilości jednocześnie bawiących się graczy, których na pecetowej platformie jest nawet dwukrotnie więcej:

Przed kilkoma tygodniami w produkcję Polaków grało jednocześnie 18 tysięcy graczy, a w chwili pisania tego artykułu wynik wynosi już niemal 50 tysięcy, co stanowi wzrost aż o 170 procent. Na konsolach takich danych co prawda nie możemy otrzymać, lecz nietrudno zgadnąć, iż wynik zapewne był podobny. Skąd ten nagły skok popularności polskiej produkcji?

Trudno nie zauważyć, iż omawiany szał na Wiedźmina 3 zbiega się z premierą serialu o przygodach Geralta stworzonego przez popularnego Netflixa. Dzieło Amerykanów, choć za sprawą przeciętnych ocen trudno nazwać wybitnym, to ma ono niewątpliwie wpływ na popularność samego uniwersum. Wątpliwa jakość produkcji filmowej nie przeszkodziła na szczęście w popularyzacji gry CD Projektu, która dzięki szumowi wokół wiedźmińskiego świata, dostała bardzo pożądanym rykoszetem.

Polacy z CDP RED tworzą obecnie inny głośny tytuł — Cyberpunk 2077, acz niewykluczone, iż po jego ukończeniu powrócą do tworzenia kolejnych gier opartych na uniwersum Wiedźmina. Możliwe nawet, że prace już idą pełną parą, gdyż studio zaledwie kilka dni temu informowało o podpisaniu kolejnej umowy z Andrzejem Sapkowskim. Pracownicy, wydając ww. oświadczenie, dysponowali przy tym słowami w niezwykle oszczędny sposób, co może sugerować rozpoczęcie prac nad kolejnym, na razie tajnym projektem.

Nie ma się jednak co łudzić, co do szybkiej premiery następcy Wiedźmina. Nawet jeśli proces produkcyjny już ruszył, to produkcja zadebiutuje najwcześniej za kilka lat. Zgodnie z poprzednimi informacjami najprawdopodobniej nie uświadczymy w niej od początku związanego z marką wiedźmina Geralta, a zamiast tego swojego bohaterami stworzymy własnoręcznie.

Wiedźmin 3 zadebiutował 19 maja 2015 roku w pełnej polskiej wersji językowej na PS4, PC oraz Xbox One. Na przestrzeni lat produkcja doczekała się również dwóch niezwykle cenionych przez graczy dodatków: Serce z Kamienia oraz Krew i Wino. Gra od 19 grudnia jest również dostępna w abonamencie Game Pass.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 18 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Dodatki do Wiedźmina 3 nie działają na PS5 - 15.12.2022 23:12
Wiedźmin dostanie oficjalne klocki - 28.11.2022 23:04
Wiedźmin 3 next-gen wygląda... dobrze - 23.11.2022 23:14
Wiedźmin 3 next-gen za miesiąc. W końcu... - 14.11.2022 22:47
5 Wiedźminów, 8 gier. W CDP upadli na głowę - 04.10.2022 23:15
Niedawno pisaliśmy też o...

Nowa gra od The Initiative ma być tytułem AAAA? Informacje wydają się mało wiarygodne

arrow-right
arrow-right

Gracz wyszedł poza dom w P.T. - teaserze Silent Hills

Komentarze
...
2.216.***.*** • #1
slawek26
1664 dni temu

Nie wiem o co chodzi, serial bardzo mi sie podoba. Wiedzmina 3 skonczylem juz dawno z dwoma dodatkami.

odpowiedz
...
85.89.***.*** • #2
GoDlike
1664 dni temu

Hej. Nie wykluczam że mógł Ci się podobać jednakże w tekście przytoczyłem opinię większości. Pozdrawiam

odpowiedz
...
89.64.***.*** • #3
~Mgwalker
1663 dni temu

Opinia większości : imdb 8,7 na 10, filmweb 7,8, to o jakiej większości mowa?

odpowiedz
...
194.49.***.*** • #4
gnysek
1662 dni temu

recenzentów - ale oni chyba nie czytali książek :)

https://www.metacritic.com/tv/the-witcher

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: