News

Call of Duty Modern Warfare z cross-playem. Gra pozwoli wybrać czy gramy z posiadaczami myszek

Call of Duty Modern Warfare pozwoli nam wybrać, czy chcemy pojedynków pad vs. myszka czy nie.

Najnowsza odsłona Call of Duty, gra nazwana niemal identycznie jak ta sprzed 12 lat, zaoferuje nam pełen cross-play PS4 - Xbox One - PC. Od jakiegoś czasu Sony nie ma już na tym polu problemu z największymi firmami, ale te mniejsze nadal nie mogą skorzystać z tej opcji (pewnie Japończycy wołają sobie za to coś ekstra). W przypadku strzelanek to rodzi jednak problem - co z tymi, którzy grają na myszkach (PC Master Race, ale i konsole dopuszczają tę opcję).

Activision poinformowało, że domyślnie matchmaking będzie dobierał nas zależnie od podłączonego sprzętu - jeśli gramy na padzie mamy nie trafiać na osoby z myszką (chociaż istnieją myszki udające pady, więc różnie bywa). Będzie można jednak ręcznie zmienić opcję, aby dobierało nam wszystkich. Zmiana urządzenia w trakcie gry oznaczać ma zablokowanie postaci do czasu powrotu do poprzedniego kontrolera. Obawiam się jednak, że fala "oszustw" i tak będzie spora i ciekawe jak twórcy gry będą z tym walczyć? Niby chcieliśmy cross-playa, ale może się okazać, że odbije się to lekką czkawką.

Sprawdzić działanie cross-playa będzie można w trakcie jednego z etapów otwartej bety, 12 -14 września odbędzie się pierwsza tura dla posiadaczy PS4 (dwa pierwsze dni tylko dla preorderowców), a 19-23 września testy cross-play (znów dwa pierwsze dni dla preorderowców, ale tym razem wszystkich).

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 13 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sony zaprasza każdego gracza na PS4 Tournaments

arrow-right
arrow-right

GRID - gameplay z trasy w Hawanie to uczta dla oczu

Komentarze
...
37.47.***.*** • #1
~Pcmr
1666 dni temu

Jak dla mnie to powinni odblokować na konsolach obsługę myszek z PC i byłoby po temacie.

odpowiedz
...
46.175.***.*** • #2
gnysek
1666 dni temu

na Xboxie jest taka opcja. I chyba stąd właśnie powyższe rozwiązanie. Może Activision chce zmusić Sony do zmian tak jak Epic z Frontnite zmusił do cross-playa, pokazując, że "da się", robiąc niby "błąd w kodzie".

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: