News

Borderlands 3 może otrzymać wersję na Nintendo Switch

Pogłoski o debiucie gier z serii Borderlands na pstryka nie milkną od miesięcy

O rychłym debiucie najnowszego tytułu Gearbox Software na konsoli Nintendo słyszymy już od wielu miesięcy. Mimo, że sama gra zadebiutowała dopiero 13 września to już przed premierą internet pełen był domysłów na ten temat. Oliwy do ognia za każdym razem dolewali deweloperzy i tak jest tym razem.

Podczas livestreamu z udziałem twórców popularnej strzelaniny padło pytanie na temat wersji na Switch. Greg Miller, pracownik amerykańskiej firmy dość pokrętnie zwodził nas odpowiedzią nie udzielając żadnego jasnego przekazu, uchylając jedynie rąbka tajemnicy poprzez następujące słowa:

Nigdy nie mów nigdy

Wydaje się więc, że choć deweloperzy mogą rozważać taką opcję w przyszłości to do ewentualnej premiery wciąż bardzo daleka droga. Nie byłoby w tym nic dziwnego zważywszy na fakt dość wysokich wymagań produkcji wobec sprzętu, a konsola wielkiego N z wydajności nigdy nie słynęła, toteż, zamiast deklarować pewne wsparcie, twórcy mogą po prostu sprawdzać różne możliwości.

Co więcej, mimo wielokrotnego droczenia się z fanami w mediach społecznościowych nawet starsze odsłony serii tj. Borderlands 2 czy Pre-Sequel nie zostały na mobilną konsolę japończyków jak dotąd wydane. Stąd poważne wątpliwości większości graczy na temat ewentualnej premiery tamże najnowszej części popularnej strzelaniny. Tego typu niedopowiedzenia mogą także nie oznaczać niczego konkretnego i po prostu wchodzą w skład strategii marketingowa firmy, która tego rodzaju informacjami ma zmiar zbudować pożądany hajp.

Za tą ostatnią możliwością przemawia również fakt niezbyt pozytywnej reputacji dyrektora generalnego Gearbox SoftwareRandy'ego Pitchforda. Często składał on poprzez media społecznościowe rozdmuchane deklaracje, by zaraz się z nich wycofać i wielokrotnie mijał przy tym się z prawdą. Opinii na temat jego osoby na pewno nie poprawia również fakt, iż na początku roku wypłynęła sprawa rzekomego nielegalnego przywłaszczenia sobie przez Pitchorda 12 milionów dolarów, przy jednoczesnym odmawianiu pracownikom podwyżek. To sprawia, że wiele osób nie traktuje informacji pochodzących ze studia poważnie i my również zalecamy podchodzić do podobnych rewelacji ze sporym dystansem.

Pełny zapis ze streamu Borderlands 3:

Borderlands 3 to zwariowana strzelanina, gdzie gracze, wcielając się w najemników zwanych Vault Hunters, muszą stawić czoła niebezpiecznej sekcie Cult of the Vault. Tradycyjnie dla serii główną oś tytułu stanowi kooperacja możliwa aż z 4 osobami, gdzie przemierzając rozległe mapy, wykonujemy humorystyczne zadania i wdajemy się w brutalne walki z przeciwnikami w niegościnnym świecie gry. Okraszona sporą dawką RPG-a formuła rozwoju postaci pozwala na setki kombinacji, a wybór tej odpowiedniej z pewnością spędzi sen z powiek graczom na wiele godzin. Przeznaczony tylko dla dorosłych tytuł obfituje ponadto w naprawdę zwariowane rozwiązania, przez które niejednokrotnie złapiemy się za głowę odkrywając jak szalone pomysły twórcy zdecydowali wcielić się do gry.

Gra zadebiutowała 13 września 2019 roku na wiodących platformach tj. PS4, Xbox One oraz PC. Niestety wydawca tak jak w przypadku poprzednich odsłon cyklu poskąpił polskiej lokalizacji, która mimo wyraźnych próśb jest w najnowszej części wciąż nieobecna.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 46 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Medievil dostanie dziś demo

arrow-right
arrow-right

Kolejne 4 samochody w aktualizacji do Gran Turismo Sport

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: