News

Death Stranding na PS4 może otrzymać tryb fotograficzny. Kojima się zastanawia

I jego zaduma nad tą funkcją chyba nie przysporzy mu popularności.

Death Stranding to jeden z najciekawszych tytułów ostatnich lat. Kreowana na prawdziwego killera gra od znanego artysty — Hideo Kojimy to prawdziwie nieprzeciętna pod względem gameplayu produkcja. Tytuł zamiast być typowym FPS-em czy RPG-iem i podążać ścieżkami wytyczonymi przez znane serie stawia na unikalne doświadczenia. W grze wcielamy się bowiem... w kuriera dostarczającego paczki po globalnej apokalipsie znanej jako Wdarcie Śmierci.

O produkcji zrobiło się ostatnio głośno za sprawą ujawnienia daty jej premiery na komputerach osobistych Death Stranding z datą premiery na PC. Gra wykorzysta Denuvo. Kojima przy okazji zapowiedzi ujawnił także przygotowywane dla nowego wydania funkcje takie jak obsługa monitorów ultrapanoramicznych, czy obecność trybu fotograficznego. O ten ostatni gracze wiercili dziurę w brzuchu deweloperowi już od premiery gry na PS4, a wiadomość jakoby miał on być dostępny jedynie w pecetowym wydaniu, bardzo ich rozczarowała.

Oliwy do ognia dodał sam Kojima w tweecie, gdzie reklamując nowy ficzer, stwierdził, iż „zastanawia się” nad implementacją tego trybu jako aktualizacja dla wersji na PS4. Na twórcę zaraz posypały się gromy krytykujące jego bezczelny wpis, gdyż jak twierdzą powiązani z PlayStation gracze, Kojima najwyraźniej stawia klientów na pecetach wyżej od ludzi, którzy sfinansowali jego tytuł, a przecież bez nich port gry na PC nie byłby w ogóle możliwy.

Postępowanie Japończyka wydaje się być niezbyt przemyślane, ale warto pamiętać, iż jest on znany z podobnych wybryków. W tamtym roku naraził się wszystkim internautom, twierdząc, że odpowiada za niemal wszystkie aspekty gry, co gracze zinterpretowali jako skrajną butę i arogancję, a jeszcze wcześniej twierdził, że nie wie o czym tak naprawdę jest jego gra.

Co ciekawe w kwestii ekskluzywności gry na PS4 przez wiele miesięcy również nie było wśród internautów (a może i samego Sony) zgody. Tytuł raz prezentowano z okładką „Only on PlayStation”, która później zniknęła, a następnie znowu się pojawiła —  Death Stranding również na PC, a różne źródła raz zaprzeczały, a innym razem potwierdzały informacje o premierze na komputerach. Ostatecznie o wersji na komputery dowiedzieliśmy się jeszcze przed premierą gry na PS4, co prawdopodobnie miało spory wpływ na jej niezbyt zachwycającą sprzedaż.

Produkcja zadebiutowała 9 listopada 2019 roku na PlayStation 4. Na 2 czerwca zaplanowano premierę wersji na komputery osobiste. Tytuł dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 6 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Shenmue III z trzecim dodatkiem

arrow-right
arrow-right

Pixel Heaven 2020 już pod koniec maja

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: