Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Domniemany projekt PS5 na renderach. Fan stworzył ciekawą wizualizację

Pewności, że to PS5 nie mamy, ale nacieszyć się widokiem zawsze można.

Niedawno informowaliśmy Was o wycieku możliwego projektu PlayStation 5 Obudowa PlayStation 5 - wyciek, czy dzieło drukarki 3D?. Niestety zaprezentowane materiały nie były zbyt wymowne — otrzymaliśmy jedynie zdjęcie słabej jakości i dwuwymiarowe plany. Teraz za sprawą twórczości jednego z fanów o pseudonimie FalconDesign3D możemy zobaczyć jak konsola prezentuje się na renderach:

Dzięki nowym wizualizacjom tak naprawdę po raz pierwszy mamy szansę wyobrazić sobie, jak urządzenie prezentowałoby się na naszej półce przed telewizorem. Przedstawione urządzenie wygląda nieco jak ewolucja projektu PS4 Slim z tą różnicą, iż wprowadzono w niej wystające brzegi zamiast tradycyjnych, mieszczących się w obrębie konsoli. Podobnie też jak odchudzony model PlayStation 4 posiada przyciski (zasilanie, napęd) po lewej stronie.

Porównanie (przesuń/dotknij):
after
before

Jeśli natomiast spojrzeć na rzut z góry to robi się znacznie ciekawiej. Widać na nim teraz wyraźnie, iż konsola ma kształt litery X, co budzi chyba niezbyt pożądane przez Japończyków skojarzenia z Xbox Microsoftu. Wydaje się mało prawdopodobne, by producent tak mocno nawiązał do logo konkurencji w swoim projekcie, ale to nie jedyna rzecz, która na niekorzyść omawianego przecieku przemawia.

Już przy publikacji poprzednich informacji o projekcie szybko stało się jasne, że jego wygląd urządzenia budzi dość mieszane uczucia graczy, którzy nie pokochali go raczej od pierwszego wejrzenia. Nie mówiąc już o tym, iż projekt chłodzenia mógłby przy tak kompaktowym rozmiarze być mocno problematyczny. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę moc konsoli, jaka według plotek plasuje się gdzieś pomiędzy 9, a 12 teraflopów.

Konsola na zdjęciach prezentuje się znacząco odmiennie od jej devkitu  DevKit PlayStation 5 wygląda kosmicznie. Czy sama konsola też zaskoczy wyglądem?, lecz to w przypadku Sony żadne zaskoczenie. Zestawy deweloperskie japońskiej konsoli zawsze różniły się w znaczącym stopniu od finalnej wersji sprzętu.

Należy zaznaczyć, iż ww. wizualizacja jest oczywiście nieoficjalna, nie warto więc na jej podstawie wyciągać pochopnych wniosków. Oficjalny projekt konsoli, jaki według ostatnich informacji możemy zobaczyć już niedługo  PlayStation 5 zobaczymy już w lutym? Twórca God of War: został mniej niż miesiąc do pokazu może prezentować się kompletnie inaczej. Jeśli podoba nam się jej kształt, to pozostaje nam trzymać kciuki, by w najbliższych tygodniach przeciek się potwierdził, choć wydaje się to mało prawdopodobne.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 15 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Little Town Hero zmierza na PS4

arrow-right
arrow-right

Zapowiedziano betę Disintegration. Zarejestrowani mogą otrzymać wcześniejszy dostęp

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
~skalariX
164 dni temu

Nie lubię nic nie wnoszących newsów...

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #2
GoDlike
164 dni temu

Rozumiem, że uważasz, iż powyższy news nie wnosi nic. Przykro mi, że tak twierdzisz. Moim zdaniem powstanie omawianego rendera było wystarczająco ciekawe by Was o tym poinformować, gdyż dzięki temu można spojrzeć na wcześniej linkowany projekt z innej perspektywy.

odpowiedz
...
46.134.***.*** • #3
ZjemCie
164 dni temu

To nie ppe , gdzie dla nich liczą kliki , w końcu 2,50 piechotą nie chodzi ;)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.