News

Harvest Moon: One World wygląda, jakby zrobili go studenci na zaliczenie

Od kiedy Natsume zaczęło samo robić gry pod znaną marką zamiast dalej tłumaczyć japońskie wersje, jest coraz gorzej.

Harvest Moon to legendarna już seria dla wielu osób w naszym kraju, zwłaszcza dwie jej części - Back to Nature i Friends of Mineral Town, które nawet jeśli nie na konsoli to wiele osób ograło na emulatorze. Remaster tej drugiej wyjdzie na Switcha już za miesiąc (recenzję znajdziecie u nas) oczywiście pod zmienionym tytułem - Story of Seasons Friends of Mineral Town. Natsume bowiem w którymś momencie stwierdziło, że jak tak gracze lubią serię, to po co tylko tłumaczyć gry i brać mały procencik, jak można zrobić całą podobną grę samemu i zarobić więcej?

Od 2007 roku dostaliśmy więc już 7 średniego poziomu gier (jedną nawet recenzowałem -  Recenzja: Harvest Moon: Mad Dash), a teraz zapowiedziano ósmą - Harvest Moon One World. Gra ma wyjść na Switcha i PS4 i oferować rozrywkę online, ale patrząc na pierwszy trailer... no nie wygląda to zachęcająco. Niektóre elementy wyglądają, jakby gra chodziła na PlayStation 2 a nie nowoczesnym sprzęcie - bynajmniej nie przez ubogą geometrię, a przez rozmazane tekstury (a może nawet ich brak i wypełnienie modeli jedynie kolorem), co sprawia, że całość wygląda plastikowo. Nie wspomnę już o recyklingu modeli postaci - niektóre niemal niezmienne od 13 lat... Fabuła ma skupiać się na świecie w którym część roślin zniknęła, a my musimy sobie przypomnieć ich istnienie (sekunda przerwy na facepalm). Kraina w grze będzie podzielona na różne strefy klimatyczne, co ma pomóc w przywróceniu "zapomnianych" roślin w odpowiednich warunkach.

Przy cukierkowych produkcjach japońskich oryginalnej serii Bokujou Monogatari, to co wyprawia Natsume napawa mnie zdziwieniem, że firma w ogóle jakoś się jeszcze utrzymała. Widocznie jednak za niską jakością idą równie niskie koszta produkcji, a niektórzy fani dają się jeszcze nabrać, bądź wystarczają im nowi casualowi gracze, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z serią.

Gra ma ukazać się jesienią. Poniżej trailer, ale ostrzegam, że tego nie da się odzobaczyć...

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 46 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Cyberpunk 2077 w ruchu. Gra dostanie też Anime

arrow-right
arrow-right

Czwartkowe Night City Wire z gameplayem Cyberpunka 2077

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: