Titan Comics, wydawca komiksów o chociażby Star Warsach, Simpsonach czy nawet Life is Strange - poinformowało, że w przyszłym roku pojawi się cała seria komiksów dotycząca Horizon: Zero Dawn. Żeby było ciekawiej, za scenariusz odpowiada Anne Toole, która jest też scenarzystką gry. O fabule niestety nie wiadomo za dużo:

Talanah z Loży Łowieckiej, w trakcie poszukiwań zaginionej przyjaciółki Aloy, odkrywa nowe rodzaje maszyn które nawiedzają świat.

Pytanie więc, czy komiksy będą niekanoniczne i opowiedzą jakąś błahą historię, czy może są wstępem do drugiej części gry, która zapewne wyjdzie na PlayStation 5 (może nawet na premierę).

Pierwsze informacje od czytelników dostaniemy już 2 maja, bowiem wtedy wypada właśnie w USA i Kanadzie dzień darmowych komiksów (Free Comicbook Day), w trakcie którego lokalne sklepy będą (zazwyczaj losowo) wręczać komiksy zainteresowanym - i właśnie wtedy sporo osób może trafić na darmowy, zerowy numer. Jeśli jesteście fanami gry, to zapewne będzie można nabyć ten egzemplarz na ebayu - obawiam się jednak, że ceny nie będą ani przystępne, ani przyzwoite, gdyż takie limitowane wydania (i niedostępne też w każdym sklepie) zawsze osiągają zawrotne ceny.

Okładka komiksu zapowiada przyzwoitą, czystą kreskę: