News

Horizon Zero Dawn na PC w ofercie Amazonu. Gra niedługo trafi do sklepów?

Tytuł wciąż na niej widnieje, więc to raczej nie przypadek.

Horizon Zero Dawn to tytuł stworzony przez Guerilla Games ekskluzywnie dla konsoli PlayStation 4. Gra już kilka dni po premierze mogła pochwalić się świetnymi ocenami zarówno recenzentow jak i graczy i ostatecznie osiągnęła ogromny sukces sprzedażowy z liczbą nabytych kopii na poziomie ponad 10 milionów.

Ostatnio sporo mówiło się o ewentualnej premierze tytułu na pecetach, w wyniku czego straciłby on swoją ekskluzywność —  Horizon Zero Dawn jednak trafi na PC? Kolejne źródła potwierdzają premierę. Pierwszy napisał o tym pewien rosyjski informator, dosłownie zmasakrowany później przez fanów za cyt.: „wypisywanie głupot i szerzenie dezinformacji”. Wówczas wizja wydania gry na pecetach dla miłośników niebieskiej strony mocy była nie do pomyślenia, ale z biegiem czasu kolejne osoby zaczęły o niej przebąkiwać, aż podobną wiadomość podał dobrze poinformowany w kręgach gier wideo Jason Schreier.

Mężczyzna nie tylko potwierdził wcześniejsze rewelacje Rosjanina, ale także zdradził, iż Horizon Zero Dawn nie będzie jedynym tytułem ze stajni Sony, jaki na pecetach się znajdzie. Wielu fanów PlayStation otwarcie wyrażało wtedy swoją dezaprobatę dla działań korporacji, a niektórzy otwarcie taki zamiar krytykowali, często z użyciem niewybrednych słów. Teraz napływają kolejne mogące scenariusz wydania gry na komputerach osobistych potwierdzać.

Na witrynie francuskiego oddziału Amazon pojawiła się bowiem podstrona z ofertą gry ... na PC:

Choć zdjęcia produktu wciąż brak, to po prawej stronie, w jego opisie można wyczytać, iż docelowa platforma gry to Windows, a sama oferta znajduje się w dziale gier PC. Zgadza się również wydawca — Sony Interactive Entertainment, a produkt posiada również numer identyfikacji platformy Amazon. W chwili pisania tego artykułu podstrona z grą wciąż jest w sklepie giganta dostępna, co dodaje silnej już teorii o premierze gry na PC nieco wiarygodności.

Tego czy jest to zwykła pomyłka, czy też produkt niedługo trafi do standardowej oferty — nie wiemy. Na korzyść tego drugiego scenariusza przemawia jednak już tak wiele, iż trudno wciąż uważać, że Horizon pozostanie tytułem ekskluzywnym. Zagadką pozostaje jedynie czy rozgoryczeni takim obrotem spraw gracze wybaczą Sony takie postępowanie, które upodobni przecież konsolę do wyśmiewanego przez brak gier ekskluzywnych Xbox One konkurencji.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 56 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Wyciekły screeny z Baldur's Gate 3. Prezentacja gry ma odbyć się dzisiaj

arrow-right
arrow-right

Darmowy weekend z The Division 2 na PS4, Xbox One oraz PC

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1610 dni temu

Gra jest wybitna. Ode mnie 10/10. Niech więcej osób ma szansę ograć ten tytuł!

odpowiedz
...
31.182.***.*** • #2
GoDlike
1609 dni temu

Mnie też bardzo wciągnęła. Jak zrobiłem posiedzenie to waliłem cały dzień :D

odpowiedz
...
176.221.***.*** • #3
~
1610 dni temu

Taka prawda niech pecetowcy zobaczą co to znaczą gry tworzone z pasją

odpowiedz
...
194.49.***.*** • #4
gnysek
1610 dni temu

A nie będzie wiochy jak się okaże, że na PC gra wygląda lepiej? Nawet jeśli Guerilla tego nie zrobi gracze sami poprawią grę. To trochę obniży rangę PS4 (Pro).

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #5
skalariX
1609 dni temu

Wiocha to stan umysłu!! :)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: