Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

IGN zapowiada Summer of Gaming. Zobaczymy PS5 przed tą datą?

W czerwcu mamy zobaczyć kilka next-genowych gier od znanych firm, więc wypadałoby do tego czasu zobaczyć i konsolę...

Z powodu obecnej sytuacji na świecie, odwołano praktycznie wszystkie możliwe wydarzenia dla graczy (GamesCom na razie czeka z decyzją), co nie przeszkadza pokazywać jednak pewnych rzeczy online.

IGN wyszło przed szereg i szybciutko dogadało z paroma firmami wydarzenie nazwane Summer of Gaming, które odbędzie się w formie streamów w internecie. Do współpracy już zaproszono firmy jak: 2K, Square Enix, SEGA, Bandai Namco, Amazon, Devolver Digital, THQ Nordic, które przygotowują pokaz swoich gier na next-geny. Na obecną chwilę byłaby to więc pierwsza okazja zobaczyć nowe konsole w akcji.

Wątpię jednak, żeby producenci sprzętu zgodzili się na pokazywanie gier sami nie odkrywając jeszcze swoich kart. Samego Xboxa i przykładowe gry (ulepszone z tej generacji) już zobaczyliśmy ( Jest pełna specyfikacja Xbox Series X), ale o PlayStation wciąż nie wiadomo za wiele, poza cyferkami. Nadal nie wiemyjak wygląda, ani jakie opcje systemowe zaoferuje.

Zakładam więc, że gdzieś między dziś a czerwcem Sony pokaże w końcu nie tylko konsolę, ale też jakieś pierwsze next-genowe gry (na razie obstawiam Horizon 2, Spider-man 2 lub Killzone 5), a Microsoft nie pozostanie dłużny. Oczywiście obie firmy pokażą głównie exy.

Niestety, poza określeniem "w czerwcu" i "zamiast E3" nie znamy jeszcze konkretnych dat, ale wskazywałoby to na ostatnie 2-3 tygodnie wiosny, a więc za dwa miesiące. Pełna data zależy pewnie od partnerów których jeszcze nie potwierdzono i właśnie od Sony i Microsoftu, które będą na pewno chciały wystąpić wcześniej i mieć cały wzrok skupiony przez chociaż jeden dzień na sobie.

Z naszej perspektywy targi E3 i tak oglądaliśmy w internecie, więc niewiele się zmienia. Pocieszające jest jednak to, że w ciągu 8-10 tygodni powinniśmy dostać odpowiedzi na wiele, wiele zagadek dotyczących kolejnej generacji konsol.

Czas czytania: 2 minut, 36 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Summer Game Fest 2022 z datą i godziną - 05.05.2022 22:54
E3 2022 ostatecznie anulowane - 31.03.2022 23:24
W 2022 nie zobaczymy E3 - 17.01.2022 23:39
Czerwcowe eventy growe - rozkład jazdy - 03.06.2021 23:19
E3 2021 bez Sony - 06.04.2021 23:02
Niedawno pisaliśmy też o...

Nowy Inside Xbox zapowiedziany. Ewent rozpocznie się już dziś wieczorem

arrow-right
arrow-right

Nadchodzi Mafia II: Definitive Edition? Grę oceniła koreańska agencja ratingowa

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: