News

Jest pierwszy gameplay z Wiedźmin: Stary Świat

Bo przecież planszówki też mogą dostać gameplay.

W lutym informowałem, że rozpoczęto prace nad drugą już w historii licencjonowaną grą planszową w świecie Wiedźmina ( Wiedźmin z kolejną grą. Druga planszówka). Witcher: Old World czyli Wiedźmin: Stary Świat już wkrótce ruszy z kampanią crowdfundingową, dlatego pokazano właśnie przykładową rozgrywkę. Niestety, ponieważ kampania skierowana będzie też do zagranicznych klientów, rozgrywka nagrana jest po angielsku, ale i tak można zobaczyć sporo z tego co zaoferuje gra. Oczywiście o warstwę graficzną nie ma się co martwić. Z samego nagrania można też wnioskować (po ilości plastikowych figurek), że nie będzie to najtańsza pozycja i zapewne wpasuje się w próg między 300 a 500zł (a z dodatkami kampanii pewnie jeszcze więcej). Pocieszajace jest jednak to, że osobna polska kampania zapewne zwiastuje mimo wszystko bardziej przystępną na nasze warunki finansowe cenę (zwłaszcza wysyłkę).

Przypomnę, że w grze wcielimy się w przedstawiciela jednej z pięciu szkół wiedźmińskich (i z książek i gier), wykonując zadania rozsiane po mapie. Gra ma być przeznaczona dla 2-5 graczy, więc niektórych zmartwić może brak trybu solo, który ostatnio jest w grach coraz popularniejszy. Fani popularnego trybu solo ucieszą się, gdyż takowy też się znajdzie, ale... będzie to osobny dodatek, możliwy do odblokowania w ramach kampanii wspierającej. Nie będzie go w podstawowej wersji gry, co moim zdaniem nie jest do końca fajnym zagraniem - aczkolwiek trzeba poczekać na zawartość tego dodatku. Być może poza kartami automy będzie on zawierał jakieś większe modyfikacje i dodatki względem normalnej gry. Na razie informacje wskazuję jednak, że będzie to bardziej tryb kooperacyjny, będzie więc pewnie wymagał sterowania dwiema postaciami przez jednego gracza (generalnie wszystkie gry kooperacyjne w których gracze nie muszą ukrywać przed sobą kart są grywalne w pojedynkę). Wciąż nie znamy dokładnej ilości kart, ale z dzisiejszego nagrania szacuję ich liczbę na 100 - 200 (to pewnie też będzie zależeć od wybranego progu wsparcia). Do gry będzie też wymagane całkiem sporo miejsca - nie tylko mapa jest całkiem spora, sporo jest też figurek, a do tego liczba stosików kart i planszetki wymagane do rozgrywki zajmują kolejne przestrzenie. To zdecydowanie pozycja dla bardziej zaawansowanych graczy.

Premiera gry ma się odbyć za rok, dlatego w maju ruszy zbiórka (zarówno kickstarter jak i zagramw.to) - nie podano jednak jeszcze pełnej daty startu, ale na pewno dam wam znać, bo sam czaję się na grę i zapewne wesprę ją razem z dodatkiem dla jednego gracza.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 12 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Planszowy Wiedźmin zebrał już ponad 17 mln złotych - 31.05.2021 23:24
Wiedźmin z kolejną grą. Druga planszówka - 10.02.2021 22:29
Odpoczywamy, ale nie znikamy :) - 10.03.2023 20:11
18 lat temu PSX Extreme uznało nas najlepszą stroną o grach - 10.03.2023 13:48
Forum - 10.03.2023 13:18
Niedawno pisaliśmy też o...

Cyberpunk 1.22 na PS4 wciąż nawet w 20 FPS...

arrow-right
arrow-right

Ratchet z nowym trailerem. Będzie też na State of Play

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: