News

Los Santos Tuners w GTA Online już za kilka dni

Aktualizacja co prawda trafi na obie generacje, ale na tej nowszej będzie nieco bogatsza.

GTA Online jest już tak stare, że gdyby chodziło do szkoły zaczynałoby drugą klasę, ale Rockstar nie zamierza porzucać gry i wchodzi już w trzecią generację ulepszeń do niej. Dziś zapowiedziano kolejny duży dodatek - poprzedni tak wielki pojawił się pół roku temu:

GTA V dostanie nową wyspę

I chociaż będą tam palmy, to jeszcze nie Vice City. Ale to akurat nic złego.

Czytaj dalej »

Ten najnowszy, Los Santos Tuners wprowadzi do trybu online wiele rozwiązań kojarzących się raczej z Need For Speedem niż GTA, chociaż jest to też nawiązanie do GTA San Andreas i pamiętnej misji z lowriderami, w której podnosiliśmy przesadnie zmodyfikowane zawieszenie naszego pojazdu w rytm muzyki. W sieciowej piątce pojawi się również specjalne miejsce do spotkań, zwane LS Car Meet, tym razem jednak nacisk zostanie położony nie na tańce, a na modyfikacje samochodów i nielegalne wyścigi. Co ważne, w tejże lokacji wcale nie będziemy spotykać się z growymi NPC, a z innymi graczami, pokazując dzieła które stworzyliśmy. Tutaj też będzie możliwość skorzystania z nowych misji, powiązanych z nocnym świadkiem modderów samochodowych.

Dowiedzieliśmy się też, że dodatek ma zawierać dodatkową zawartość dla posiadaczy Xboxa Series X|S oraz PlayStation 5. Posiadacze next-genowej wersji gry dostaną dodatkowe elementy do modyfikacji samochodów, w tym takie zwiększające ekstremalnie prędkość samochodów. Dlaczego nie dostanie ich poprzednia generacja? Obstawiam, że chodzi o wczytywanie danych z SSD, dzięki czemu nawet pędząc jak rakieta obiekty nadążą z doczytywaniem a na trasach wciąż będą mogły pojawiać się z wyprzedzeniem samochody - nie od dziś wiadomo bowiem, że w GTA im większa prędkość, tym mniej samochodów na drogach, gdyż gra nie nadąża z wczytywaniem i wyrzucaniem z pamięci danych i priorytet stawia na obiekty i otoczenie a nie ruch drogowy.

Warto jednak dodać, że chociaż dodatek pojawi się już 20 lipca, to na PS5 i XSX na razie można pograć jedynie w wersję z poprzedniej generacji, która jest wstecznie kompatybilna. Na dodatki dla next-genów przyjdzie nam jeszcze poczekać, bowiem dedykowana wersja gry na te konsole ma zadebiutować dopiero w listopadzie. Mamy więc do czynienia z nietypową sytuacją, gdy dostajemy dodatek, ale w pełni skorzystamy z niego dopiero za 4 miesiące...

Czas czytania: 3 minut, 1 sekunda

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
GTA V nie korzysta z mocy SSD w next-genach - 14.03.2022 23:29
GTA V next-gen będzie sporo kosztować - 07.03.2022 22:25
GTA V z datą premiery, GTA 6 w produkcji - 04.02.2022 23:13
GTA Online z dodatkiem fabularnym. Pomożemy znanemu raperowi - 08.12.2021 23:01
GTA 3, Vice City i San Andreas znów powrócą! - 12.08.2021 23:07
Niedawno pisaliśmy też o...

Świat oszalał na punkcie konsoli Steam Deck

arrow-right
arrow-right

Ludzie uwierzyli w betę Gran Turismo 7

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: