News

Microsoft chce Ubisoft+ w GamePass

Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać...

Microsoft ma w ostatnich miesiącach prostą strategię - Xbox to konsola na której można zagrać w setki gier małym kosztem, korzystając z programu GamePass. Do ponad 100 gier, które regularnie wymieniają się w ramach programu (exy od MS zostają tam na stałe od dnia premiery), niedawno dołączyło EA Play ( EA Play już od jutra w ramach Xbox GamePass Ultimate) z kolejnymi kilkudziesięcioma grami (w przeciwieństwie do PS4, tutaj mamy też gry z wszystkich czterech Xboxów). Na konsoli Sony EA Play wciąż jest dostępne ale nie widać planów połączenia z PS+ czy też PS+ Collection.

Teraz podobno Microsoft negocjuje podobną umowę z Ubisoftem. Jest to o tyle ciekawe, że sam Ubisoft+ nie jest dostępny na konsolach nawet w osobnym abonamencie, więc wynegocjowanie takiej umowy na wyłączność byłoby naprawdę niezłym posunięciem. Przypomnę też, że w sporą część gier dostępnych w GamePassie da się grać nawet na telefonach, za pomocą Xbox Cloud Gaming (podłączając pada, czy też z pomocą dotykowej emulacji), a potem kontynuować zabawę na konsoli czy PC, a wkrótce taka opcja ma zawitać na telewizorach Samsunga.

W Ubisoft+ dostępne są między innymi gry z serii Assassin's Creed, Far Cry, Ghost Recon, The Crew czy Watch Dogs. Przy ciągłym braku PS Now w Polsce (usługa poza graniem w chmurze pozwala pobierać gry), zestaw ponad 200 gier miesięcznie w cenie dwóch nowych produkcji AAA rocznie byłby więcej niż dobrą ofertą. Ba, przy takiej ilości wręcz ciężko byłoby wszystko na bieżąco ogrywać i trzeba by zapewne odpuszczać niektóre gry.

Wygląda więc, że obecna generacja podzieli się na konsolę która ma mnóstwo gier w niskiej cenie kontra konsola która ma dobre marki na wyłączność. Microsoft na razie nie planuje chyba walki na wielkie tytuły, ale kto wie, co przyniesie przyszłość - być może i w tej materii mają jakieś asy w rękawie. Mimo słabszego startu konsoli, nie ma co przekreślać Xboxa Series X.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 47 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
PS+ Extra i Premium na luty 2024 - 14.02.2024 17:34
Darmowy weekend z Assassin's Creed - 08.08.2023 21:50
AC Valhalla z kolejnymi nowościami - 23.09.2022 23:11
Premiera AC Valhalla Forgotten Saga już jutro - 01.08.2022 22:58
Gry z Ubisoft+ które mogą trafić do PS+ Extra/Premium - 16.05.2022 15:41
Niedawno pisaliśmy też o...

Styczniowe poprawki do Cyberpunka razem z darmowym DLC?

arrow-right
arrow-right

Animal Crossing z mikołajową aktualizacją

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: