News

No Man's Sky: Sentinel to kolejne darmowe DLC

Jeszcze kilka miesięcy i zacznie się siódmy rok wsparcia dla gry...

No Man's Sky nie przestaje zaskakiwać darmową zawartością. Wydana (po problemach z zalanym studiem) w 2016 roku gra najpierw okazała się nie spełniać obietnic danych przed premierą, ale później ekipa Hello Games zrobiła wszystko, żeby to poprawić - a gdy to już się udało - zaczęła konsekwentnie wydawać kilka razy w roku nowe funkcjonalności do gry, a razem z najnowszą oznacza to aż 24 aktualizacje dodające nową zawartość.

Od premiery dostaliśmy już następujące update'y:
2016: Foundation
2017: Path Finder, Atlas Rises
2018: Next (premiera na Xboxie), Exocraft Rework, The Abyss, Visions
2019: Beyond (VR), Synthesis, Bytebeat
2020: Living Ship, Exo Mech, Crossplay, Desolation, Origins, Halloween, Next-Gen (darmowy update dla PS5 i XSX|S)
2021: Companions, Expeditions, Beachhead Expedition, Prisms, Frontiers, Cartographers Expedition, Emergence Expedition
2022: Sentinel, Exobiology Expedition

Do tego latem 2022 gra ma wyjść również na Switchu.

Wracając jedna do wersji 3.80 (Sentinel), to wprowadza trzy nowe rodzaje dronów-przeciwników, urozmaicając strażników patrolujących niektóre planety. Pojawi się też nowy mech, który patrolować ma szczególnie ważne rejony planet - a co za tym idzie, zapewne będzie pilnował sporej ilości przydatnych i rzadkich surowców. Żeby jednak nie zostawiać nas bez nowych możliwości na pokonanie ich, dodana zostanie nowa broń - Neutron Cannon, która będzie zadawać spore szkody, ale tylko na krótkim dystansie. Do tego pojawi się też opcja posiadania własnego drona, który też pomoże nam w walce. Żeby zajść przeciwników cichaczem, pojawi się też opcja stworzenia kamuflażu.

Ciekawe, czy twórcy zakończą wsparcie przy okazji wersji 4.00 i w końcu pokażą nową grę, czy będą kontynuować wsparcie w kolejnych latach. Gra musi się jak na razie sprzedawać całkiem nieźle skoro dostaje wsparcie przez tak długo czas, bo żaden twórca nie lubi dopłacać do biznesu. Widać jednak, że źródełko powoli wysycha, czego efektem jest zapowiedź wersji na Switcha - ale powinna ona dostarczyć ewentualnej gotówki na kolejne 2 rozszerzenia (3.90 i 4.00), aby pięknie zakończyć wsparcie gry na okrągłym numerku.

Czas czytania: 2 minut, 45 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

W Elden Ring przyjdzie nam pokonać przynajmniej 30 bossów

arrow-right
arrow-right

Skull & Bones ma wyjść w ciągu najbliższego roku

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: