News

The Last of Us: Part II zbanowane na Bliskim Wschodzie. Gra zniknęła z PS Store

Czyżby przelała się czara goryczy?

Druga część nagradzanego hitu The Last of Us to niewątpliwie jedna z najważniejszych premier ostatnich lat. W kwestii jej tworzenia nie wszystko szło jednak po myśli Sony, gdyż całkiem niedawno doszło do gigantycznego wycieku materiałów z produkcji, wraz z opisem zakończenia czy szczegółami fabuły —  Ogromny wyciek fabuły The Last of Us: Part II. Uwaga na spoilery w internecie, co w końcu, ku uciesze fanów, zmusiło twórców do podania ostatecznej daty premiery produkcji — 19 czerwca.

Wygląda jednak na to, że mieszkańcy przynajmniej niektórych krajów na Bliskim Wschodzie będą musieli się obejść smakiem, gdyż gra zniknęła właśnie z bliskowschodniego regionu sklepu PS Store. Jeden z użytkowników Reddit będący obywatelem Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaskoczony całą sytuacją postanowił spytać o zniknięcie gry przedstawicieli Sony, którzy w odpowiedzi na e-mail potwierdzili jego obawy:

Dziękujemy za kontakt.

Jeśli jakaś gra nie jest dostępna w którymś z regionów, to znaczy, iż została zablokowana przez władze konkretnego kraju i nie możemy nic na to poradzić.

Wydaje się, że przyczyną blokady sprzedaży gry mogłyby zawarte w grze kontrowersyjne treści LGBT, o których spekuluje się już od wielu miesięcy, a także obfitość scen zawierających nagość i przemoc. Warto zaznaczyć, iż to nie pierwszy raz, gdy rząd ZEA blokuje premierę tytułu czy to na konsole, czy też pecety. Podobny los spotkał, chociażby Mafię 2 czy wiele gier z serii Call of Duty, pomimo iż próżno szukać w nich brutalności na miarę tej zawartej w tytule Naughty Dog.

Mieszkańcom Zjednoczonych Emiratów Arabskich pozostaje zakupić grę w pudełku bądź też założyć zagraniczne konto PS Store, na którym będą mogli zakupić wymienioną produkcję.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 35 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Last of Us I Remake gotowe - dwa miesiące przed premierą - 12.07.2022 23:14
The Last of Us Part II z niespodziewanym pachem dla PS5 - 19.05.2021 23:37
PlayStation Blog wybrał grę roku - 22.12.2020 15:48
Naughty Dog zdominowało The Game Awards - 11.12.2020 13:35
Znamy nominacje do The Game Awards 2020 - 18.11.2020 21:24
Niedawno pisaliśmy też o...

Przeciek: Potwierdzone gry zmierzające na PlayStation 5

arrow-right
arrow-right

Sega szykuje jakąś bombę. Czy to nowa konsola?

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1458 dni temu

... ich sprawa.

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #2
GoDlike
1457 dni temu

My tam pogramy ;)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: