News

Trylogia Mass Effect otrzyma "polskawą" wersję

Zależnie od części i dodatku dubbing będzie, albo nie.

Skoro gwiezdna trylogia, to i rozwiązania nie z tej ziemi. Nie wiem bowiem jakim innym przymiotnikiem niż "kosmiczny" określić pomysł na który wpadło EA przy okazji dubbingu do Mass Effect Legendary Edition, które na rynek zawita już w ten piątek.

Jak się bowiem okazuje, polski dubbing otrzymają dwie pierwsze części. Tu warto jednak dodać, że trylogia wyjdzie z wbudowanymi prawie wszystkimi dostępnymi DLC - i te które w dniu pierwotnej premiery miały polski dubbing, też go dostaną, ale już np. Kryjówka Handlarza Cieni (Lair of the Shadow Broker) z drugiej części gry, będzie po angielsku. Co więcej, jeśli jakikolwiek dialog został zmieniony, jest szansa, że trafimy na przeplatankę polsko-angielską.

Wszystkie trzy części i dodatki mają natomiast zawierać pełne polskie napisy kinowe (i oczywiście te z opcji dialogowych), więc przynajmniej na tym polu nie powinno być problemu - ale słysząc, że z dubbingiem może się zdarzyć pewien misz-masz, wcale się nie zdziwię, jeśli gdzieś zawinie się jakiś angielski napis (np. przy nazewnictwie przycisków nowych padów, efektów HDR, czy ustawień wydajności gry). Oczywiście to raczej bez problemu wyeliminują patche, nawet więc jeśli coś przegapiono, zapewne szybko problem ten zniknie.

Pozostaje mieć nadzieję, że EA nie zmusi nas do grania z niepełnym polskim dubbingiem zgodnie z ustawieniem języka systemowego konsoli i pozwoli dowolnie zmieniać język dubbingu i napisów - w tej sytuacji większość graczy wolałaby zapewne oryginalne głosy. O tym jednak dowiemy się zapewne dopiero w piątek.

Porównanie polskiej i angielskiej wersji gry swego czasu przygotował nieistniejący już (a świetny) serwis DubScore. Sprawdzicie je poniżej:

Czas czytania: 2 minut, 27 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Najlepsze gry pierwszej połowy 2021 roku - 22.07.2021 11:46
Recenzja: Mass Effect Legendary Edition - 27.05.2021 14:03
Normandia w No Man's Sky - 21.05.2021 23:33
EA widzi problemy z polskim tłumaczeniem Mass Effect - 14.05.2021 23:08
Mass Effect Legendary Edition - 30 do 120 FPS zależnie od konsoli - 05.05.2021 23:25
Niedawno pisaliśmy też o...

Ruszają preordery na God of War: Gra Karciana

arrow-right
arrow-right

Lost Judgement - kolejna odsłona spin-offu Yakuzy

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: