News

Twórcy Insurgency zostaną zamknięci? Embracer Group miało zrezygnować z kolejnego studia

Liczne źródła informują o niespodziewanym zamknięciu New World Interactive. Restrukturyzacja w Embracer Group zbiera kolejne ofiary

Embracer Group wciąż nie może podnieść się z kolan po stracie w postaci niepodpisanej umowy wartej 2 miliardy dolarów. Od tego czasu w firmie trwa restrukturyzacja, w wyniku której pracę tracą setki pracowników, a coraz więcej zespołów zagrożonych jest zamknięciem.

W ostatnim czasie informowaliśmy was o potencjalnym zamknięciu twórców Timesplitters . W planach zarządu miałaby być również chęć odsprzedaży Gearbox Software, czyli twórców Borderlands.

Nick Calandra oraz redakcja Insider Gaming poinformowali o otrzymaniu informacji na temat zamknięcia kolejnego zespołu. Ofiarą restrukturyzacji miałoby paść New World Interactive, czyli twórcy takich gier jak: Insurgency, Insurgency: Sandstorm oraz Day of Infamy.

Warto podkreślić, że zespół został zakupiony przez Embracer Group w 2020 roku. Od czasu przejęcia przez europejskiego giganta, twórcy nie zdążyli jeszcze nawet ujawnić swojej kolejnej gry.

Graliście w Insurgency? Uważacie, że twórcy mieli potencjał, aby przygotować kolejny hit? Czy uważacie, że zamykanie zespołów ma sens? Komentarze są do waszej dyspozycji.

Platformy:
Czas czytania: 1 minuta, 53 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Studio od The Quarry stworzy grę w uniwersum Dead by Daylight. Supermassive Games potwierdza zapowiedź na The Game Awards

arrow-right
arrow-right

Outcast - A New Beginning z datą premiery. Klasyk powróci już marcu

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: