News

Wiedźmin na next-geny z oceną PEGI

Wiemy więc, że jesteśmy krok bliżej premiery, ale nadal nie wiemy, kiedy ona nastąpi.

Od zapowiedzi ulepszonego Wiedźmina 3: Dziki Gon minął już ponad rok - i w temacie niezbyt wiele nowego się dzieje. Co prawda pojawiło się małe info dotyczące kosmetycznych DLC inspirowanych serialem Netflixa, ale to wszystko w temacie. Zapowiedź odświeżenia pojawiła się jeszcze przed premierą Xboxa Series X i PlayStation 5, więc gracze spodziewali się raczej szybkiej premiery, szybszej nawet niż taka sama aktualizacja dla Cyberpunka 2077, która także gdzieś zaginęła, a wg. wstępnych planów miała być gotowa we wrześniu.

Wiedźmin 3 dostanie nowe darmowe DLC

Nawet jeśli nie macie konsoli nowej generacji, to i tak dostaniecie bonusową zawartość.

Czytaj dalej »

Jest jednak pewna jaskółka nadziei, bowiem rzeczone wersje zostały dziś dopisanie na stronie PEGI, zajmującej się klasyfikacją gier, do wydanych już na PC i Switcha wersji Game of the Year (wersje na PS4 i Xboxa One nie wiedzieć czemu są osobnymi pozycjami). Można by zakładać, że premiera tuż tuż, bowiem gry trafiają do PEGI zazwyczaj na ostatniej prostej (w momencie gdy są wystarczająco grywalne i nie nastąpią już zmiany w zawartości), problem polega jednak na tym, że w sumie Wiedźmin 3 poza nowymi DLC nowej zawartości i tak mieć nie będzie.

Ciekawa jest natomiast data premiery widniejąca przy nowych pozycjach - gry miałyby bowiem trafić na rynek... już dziś. Wygląda więc na to, że gra jest już gotowa i czeka tylko na oficjalne ogłoszenia, lub jakieś biurokratyczne sprawy (typu certyfikacja w Sony - po wtopie z Cyberpunkiem CD Projekt zapewne jest traktowany niczym jednoosobowy niezależny twórca, którego grę trzeba porządnie sprawdzić).

Jest więc bardzo prawdopodobne, że gra albo będzie dostępna od razu z oficjalnym komunikatem firmy, albo kampania promocyjna będzie trwać raptem kilka dni - i zacznie się jeszcze w tym miesiącu.

Oczywiście jest też opcja, że twórcy poczekają aż do momentu premiery drugiego sezonu serialu o Wiedźminie - ten startuje 17 grudnia. Dwa lata temu zaraz po jego premierze sprzedaż Wiedźmina 3 wzrosła na fali popularności Geralta do poziomów nie widzianych od premiery (ponad 500%), więc i tym razem firma na pewno chciałaby zarobić dzięki popularności serialu (i vice versa - o serialu siedliby gracze), co wyjaśniałoby dlaczego netflixowe DLC pojawi się nie tylko w wersji gry na PS5 i XSX, ale także na PS4, Xbox One i Switcha.

Ponieważ wciąż nie mamy ani screenów, ani trailerów, dla porównania tego co może nas czekać po aktualizacji gry, poniżej gameplay z PCtowym modem dodającym lepsze światło i tekstury do gry.

Czas czytania: 3 minut, 17 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Dodatki do Wiedźmina 3 nie działają na PS5 - 15.12.2022 23:12
Wiedźmin dostanie oficjalne klocki - 28.11.2022 23:04
Wiedźmin 3 next-gen wygląda... dobrze - 23.11.2022 23:14
Wiedźmin 3 next-gen za miesiąc. W końcu... - 14.11.2022 22:47
5 Wiedźminów, 8 gier. W CDP upadli na głowę - 04.10.2022 23:15
Niedawno pisaliśmy też o...

PlayStation w końcu z udostępnianiem screenów na komórce

arrow-right
arrow-right

Elden Ring z niewielkim poślizgiem, beta nie dla wszystkich

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: