News

Kolejna aktualizacja Gran Turismo Sport. Tytuł doczeka się trzech nowych Porsche

Niezbyt grzesząca zawartoścą odsłona staje się w oczach fanów coraz bardziej pełnoprawnym Gran Turismo.

Gran Turismo Sport nie miało łatwej premiery. Tytuł od początku kreowany na mesjasza gier wyścigowych musiał zmierzyć się z ogromnym brzemieniem w postaci mocno ugruntowanej i niezwykle cenionej marki, która wyznaczała niegdyś wysoką poprzeczkę wszystkim konkurentom w tym gatunku.

Choć po premierze nie było się bez paru wpadek i nie do końca przychylnych ocen graczy, krytykujących produkcję za niezbyt rozbudowaną zawartość czy przymus posiadania połączenia z internetem, to trzeba przyznać, że Polyphony Digital wciąż sukcesywnie stara się zrehabilitować w oczach miłośników marki. Zainteresowani co jakiś czas otrzymują aktualizacje wprowadzające nowe funkcje i samochody, które mają za zadanie zmniejszyć lukę, jaką ekskluzywna na konsole Sony ścigałka ma do swego bezpośredniego konkurenta — Forzy Motorsport.

Całkiem niedawno byliśmy świadkami prezentacji updejtu dodającego deszcz —  Gran Turismo Sport dostanie aktualizację z deszczem, a teraz studio poinformowało o planach dodania do gry trzech aut cenionej marki Porsche i jak na Gran Turismo przystało będą to prawdziwe rodzynki kosztujące w realnym świecie grube setki tysięcy dolarów.

Pierwszy w kolejce napędzany silnikiem elektrycznym Taycan Turbo S w wersji z bagatela 750 końmi mechanicznymi pojawi się już w październiku, ale na następne zapowiedziane samochody będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Na początku przyszłego roku pojawi się okazja na przejażdżkę koncepcyjnym Porsche 917 Living Legend stanowiącym swoisty hołd legendarnego Porsche 917 występującemu w wyścigach Le Mans. Ostatnim wozem jakie trafi do gry ma być ekskluzywny dla marki Gran Turismo, model Vision GT, którego debiut ma mieć miejsce dopiero pod koniec 2020 roku.

Ponadto poprzez Twitter producent poinformował, iż pierwszy z wymienionych pojazdów będzie dostępny za darmo. Jak sytuacja kształtuje się w przypadku pozostałych dwóch krążowników szos niestety nie wiemy, choć można uznać, że jeśli deweloperzy są tak powściągliwi w podawaniu takich informacji, to niekoniecznie musi się okazać, iż również będą one dostępne nieodpłatnie.

Gran Turismo Sport to następna odsłona serii gier wyścigowych Gran Turismo zaprojektowana wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4. Tytuł cechuje większe niż w przypadku poprzedniczki przywiązanie do realizmu, a główną oś zabawy stanowi rywalizację sieciowa. Gra zadebiutowała 17 października 2017 roku i jest dostępna w PS Store w cenie 169 zł.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 1 sekunda
Niedawno pisaliśmy też o...

48 minut gameplayu z Death Stranding

arrow-right
arrow-right

System Shock 3 na nowym gameplay'u. Gra coraz bardziej przypomina poprzedniczkę

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: