News

Next-genowy Wiedźmin 3 opóźniony. Przez wojnę

Nie doczekaliśmy się w terminie oryginału, nie doczekamy się i ulepszonej wersji...

Na next genowego Wiedźmina 3 wbrew pozorom czeka całkiem sporo osób - sam planowałem wbić w tej grze platynę (po tym jak zrąbałem dwa questy z kartami i jeden z królem Radowidem, bez których nie jest to możliwe). Grę zapowiedziano we wrześniu 2020, więc trochę już czasu minęło - większość modderów już dawno sama zdążyła stworzyć PCtowe aktualizacje które ulepszają grę do wersji "4K", ale CD Projektowi idzie to jak po grudzie. Teoretycznie wpływ na to mogły mieć problemy z Cyberpunkiem, ale jak się okazuje - to faktycznie jedynie teoria.

Za odświeżenie trzeciej przygody Geralta, jednego z najlepszych RPG wszechczasów (po 7 latach od premiery nie wyszło w sumie nic lepszego) odpowiadało studio Saber Interactive, które wcześniej przeniosło tę grę na Switcha, co swoją drogą jest jednym z najlepszych portów w historii (to niemal tak, jakby grę przeniesiono na Xboxa 360 czy PS3). Problem jednak w tym, że większość pracowników firmy to rosjanie i białorusini (specjalnie z małej litery). CD Projekt Red, który wycofał (z powodu wojny na Ukrainie) wszystkie swoje produkty z Rosji postanowił też zerwać współpracę ze studiem znajdującym się w Sankt Petersburgu. Firma co prawda broni się, że jest amerykańska i należy do szwedzkiej Embracer Group - ale brzmi to na typową rosyjską propagandę - co za znaczenie kto jest właścicielem, skoro 100% prac wykonywane jest w kraju, którego obecnie nikt o zdrowym rozsądku nie darzy sympatią? CD Projekt nie ma ochoty przelewać pieniędzy do kraju, w którym podatki od wypłat dla pracowników mogą trafić do wojennego budżetu, a i zapewne sami pracownicy dołożyli jakieś nieprzychylne słowa na temat ukraińskich sąsiadów i nie ma się co dziwić, że współpraca została gwałtownie zakończona.

[Aktualizacja #2] Cyberpunk 2077 z patchem 1.5 next-gen i demo zadebiutują we wtorek

CD Projekt chciał zrobić niespodziankę, ale wszyscy wybitnie starają się ją zepsuć.

Czytaj dalej »

CD Projekt Red zleci dalsze prace wewnętrznej ekipie, ta jednak potrzebuje trochę czasu aby wdrożyć się w obecny stan nagle przerwanych prac, przez co gra nie ukaże się w drugim kwartale 2022. Premiera zapewne była zaplanowana na 18 maja 2015, siódmą rocznicę premiery gry. Obecnie nowy termin nie jest znany, ale gra już wcześniej nie miała dokładnego terminu - firma będzie w stanie powiedzieć coś więcej dopiero, gdy sporządzi plan dokończenia prac.

O tym jak może wyglądać na nowszych sprzętach gra, można się przekonać na podstawie filmów stworzonych przez youtuberów, którzy porównali "czystą" grę z jedną z fanowskich aktualizacji, która poprawia tekstury, oświetlenie i shadery niektórych efektów.

Czas czytania: 3 minut, 24 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Dodatki do Wiedźmina 3 nie działają na PS5 - 15.12.2022 23:12
Wiedźmin dostanie oficjalne klocki - 28.11.2022 23:04
Wiedźmin 3 next-gen wygląda... dobrze - 23.11.2022 23:14
Wiedźmin 3 next-gen za miesiąc. W końcu... - 14.11.2022 22:47
5 Wiedźminów, 8 gier. W CDP upadli na głowę - 04.10.2022 23:15
Niedawno pisaliśmy też o...

Fabularne DLC do Cyberpunka również opóźnione. Znamy dane sprzedażowe

arrow-right
arrow-right

Unreal Engine 5 ostrzy kły, Sony rzuca kasą w technologię

Komentarze
...
83.20.***.*** • #1
maniekmaniu
823 dni temu

Jeszcze nawet dwójki nie zacząłem.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: