News

The Outer Worlds odnosi sukces sprzedażowy. Sprzedano 2 miliony kopii gry

Wysoko oceniane gry nie zawsze sprzedają się dobrze, ale na szczęście w tym przypadku sprzedaż idzie świetnie.

The Outer Worlds to prawdziwy czarny koń ubiegłego roku. Gra, której sukcesu nikt się nie spodziewał, ostatecznie okazała się jedną z najlepiej ocenianych produkcji 2019 roku, zdobywając serca milionów graczy na całym świecie. Do jej sporej popularności przyczynił się przede wszystkim fakt obecności tytułu w abonamencie Game Pass, ale jak podał wydawca gry — Take-Two Interactive, na tradycyjną sprzedaż również nie można narzekać.

Podczas omawiana wyników finansowych firmy wydawca podzielił się danymi, z których wynika, iż od październikowej premiery tytułu sprzedało się już około 2 milionów kopii gry. Niestety nie wiemy jaka część z nich przypada na poszczególne platformy, ale można przypuszczać, że lwia część sprzedaży to kopie gry na PS4 oraz PC, gdyż gra w wersji na Xbox One jest dostępna w usłudze Game Pass, co jak wiemy z przypadku, chociażby Gears 5, katastrofalnie zaniża ilość nabytych tradycyjną drogą kopii.

Prezes Take-Two Interactive Strauss Zelnick podczas spotkania poruszył również wspomnianego tutaj abonamentu. Jego zdaniem tego typu usługi nadają się lepiej do udostępniania w nich starszych gier, co mogłoby dać im drugie życie. Ujawnił także, że w firmie wciąż toczy się dyskusja na ten temat i ostateczna decyzja dot. tego, jakie gry wydane przez Take-Two zobaczymy w abonamencie, jeszcze nie zapadła. Przypomnijmy iż przedsiębiorstwo udostępnia obecnie w Game Pass między innymi swój najbardziej dochodowy hit — GTA V.

Osiągnięte wyniki nie są oczywiście porównywalne z najbardziej „kasowymi” seriami branży jak FIFA czy Call of Duty, ale jeśli uwzględnić obecność gry w Game Pass i niewielki budżet studia, szybko stanie się jasne, iż 2 sprzedanych miliony kopii to dla studia niemałe osiągnięcie. Lwia część procesu produkcyjnego The Outer Worlds przypadała bowiem na bardzo niekorzystny dla dewelopera okres, gdy zmagał się z poważnymi problemami finansowymi. Sytuacja zmieniła się pod koniec 2018 roku, gdy Microsoft zakupił odpowiadające za omawianą grę — Obsidian Entertainment zapewniając mu środki finansowe.

Duży zastrzyk gotówki i pozytywne opinie zarówno graczy, jak i recenzentów (85/100 Metacritic) pozwoliły deweloperowi rozpocząć pracę nad dużym DLC  The Outer Worlds doczeka się sporego dodatku w 2020 roku. Niestety nie znamy obecnie daty premiery dodatku, ani nawet jego tytułu.

The Outer Worlds zadebiutował 26 października 2019 roku na PS4, Xbox One oraz PC w polskiej wersji językowej. Planowana na 2020 rok wersja na Nintendo Switch została opóźniona przez epidemię koronawirusa (portem zajmuje się chińska firma).

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 9 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Deweloperzy Mafii 3 pracują nad nowym projektem. Wydawca uchyla rąbka tajemnicy

arrow-right
arrow-right

Ojciec marki Gears of War opuszcza The Coalition. Microsoft uspokaja fanów

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: