News

Resident Evil 3 i DOOM Eternal na nowych trailerach. Będzie naprawdę krwawo

Chętni na masakrowanie zombiaków i potworów z piekła rodem?

Fani krwawych produkcji nie będą mieli w kolejnych miesiącach, na co narzekać. 20 marca na PS4, Xbox One oraz PC ma zadebiutować kolejna iteracja legendarnego DOOM-a pod nazwą DOOM Eternal, a już miesiąc później miłośnicy kolejnego kultowego tytułu — Resident Evil zasmakują w remake'u trzeciej części serii. Z okazji zbliżających się premier obu tytułów wydawcy tychże postanowili podzielić się nowymi materiałami w postaci świeżutkich trailerów.

Resident Evil 3 Remake

Pierwszy ze swoim materiałem był Capcom:

Na nowym trailerze wyczekiwanego Resident Evil 3 Remake oprócz samych postaci i oczywiście prucia ołowiem do stanowiących ikonę starszych części RE zombiaków zobaczyć możemy także głównego antagonistę gry — Nemesisa. Ten w nowoczesnej oprawie graficznej prezentuje się jeszcze bardziej przerażająco niż dotychczas, a jego niespodziewany atak z pewnością będzie powodem paru nerwowych podskoków podczas gry.

Produkcja skupia się na przedstawieniu losów dwóch postaci: Jill Valentine — agentki oddziału specjalnego S.T.A.R.S oraz Carlosa Oliveiry — byłego najmenika. W trakcie rozgrywki w mieście po katastrofie epidemiologicznej będziemy musieli zmierzyć się z całymi hordami żądnych krwi zombiaków, podążającym śladem bohaterow ogromnym potworem — Nemesisem, a także ze znakomicie wyszkolonymi oddziałami Umbrella Corp wysłanymi oficjalnie w celu ratowania cywilów.

Resident Evil 3 Remake stanowi kontynuację strategii Capcom dotycząca remasterowania i remake'owania starszych tytułów. Po ogromnym sukcesie poprzedniej odświeżonej części gry w postaci Resident Evil 2 Remake producent postawił sobie za cel powrócenie do starszych marek i odrestaurowanie ich do znacznie lepszej jakości, o czym pisaliśmy w artykule —  Capcom planuje kolejne remake'i po sukcesie Resident Evil 2. Wydawca może wskrzesić stare IP.

Tytuł zadebiutuje 3 kwietnia na PS4, Xbox One oraz PC. Do zestawu z grą dołączona zostanie również poboczna odsłona serii pod nazwą Resident Evil: Resistance, która w przeciwieństwie do pełnoprawnej odsłony serii skupiona jest na kooperacyjnej rozgrywce wieloosbowej.

DOOM Eternal

Niedługo później do akcji wkroczył nieśmiertelny DOOM Guy na nowym trailerze:

Tradycyjnie już dla materiałów Id Software na filmiku mamy to co tygryski lubią najbardziej, czyli soczystą dawkę gameplayu. Twórcy nie owijały w bawełnę i zaoferowali nam wgląd w serce rozgrywki, jakie stanowi oczywiście masowe eksterminowanie piekielnych demonów. Mamy więc szansę zaobserwować dynamiczną sieczkę przy użyciu przeróżnych (i całkiem pokaźnych) giwer, a także poznać zarys warstwy fabularnej.

Ta oczywiście nie jest przesadnie skomplikowana. Wcielamy się bowiem po raz kolejny w DOOM Guy'a, a nasze zadanie to odbicie Ziemi z rąk demonów. Tytuł jest typowym FPS nastawionym na szybką akcję i masową eksterminację, choć w wielu aspektach dzisiejszym graczom może się wydać nieco hardkorowy.

Gra zadebiutuje 20 marca na PS4 Xbox One oraz PC, a w późniejszym terminie, także na Nintendo Switch. Jeśli zdecydujecie się na zamówienie przedpremierowe to oprócz typowych dla takowego dodatków możecie liczyć na kopię DOOM 64 — portu klasycznej strzelaniny z 97 roku, jaka zostanie oficjalnie udostępniona pierwszy raz poza Nintendo 64.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 39 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Mass Effect w zagadkowej wiadomości od BioWare. Studio droczy się z fanami

arrow-right
arrow-right

Final Fantasy VII Remake opóźnione...

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
~skalariX
1604 dni temu

Właśnie skończyłem re2 remake. 3kę ogram na pewno.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: