Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
Publicystyka
Popularne

Zwariowany świat gracza

Graczem może być każdy, jedynym warunkiem jest obcowanie z grami raz na jakiś czas. Jak wiadomo na wielu obecnie systemach można gry odpalić, więc nasza grupa się rozrasta, ale jednak niewielką liczbę osób można nazwać graczami z krwi i kości, jednostkami, dla których świat branży elektronicznej jest swego rodzaju kreacją noszoną na co dzień.

Mantis, 24.05.2012 13:35
Komentuj

Wspomnień czar cz. 3: Okami

W tym odcinku cyklu „Wspomnień czar” postanowiłem przybliżyć kapitalną oraz przepiękną pozycję o nazwie Okami.

Mantis, 14.05.2012 16:35
Komentuj

Top 10 Najwybitniejszych developerów

Na stronach internetowych i w czasopismach papierowych dotyczących branży gier video pisze się głównie o najważniejszych produktach tegoż rynku, czyli o grach i platformach, na które są one wydawane. W dużo mniejszym stopniu poświęcamy uwagę osobom tworzącym gry. Na szczęście czasy się zmieniają, zmieniają się też tematy felietonów. Idąc za ciosem najnowszy mój tekst będzie w głównej mierze poświęcony całym zespołom, panom i paniom starającym się oddać w nasze ręce tytuł możliwie jak najlepszy.

Mantis, 08.05.2012 16:06
Komentuj

Rozkmina z czerwonego fotela #2: Dotyk finezji

Przybyli. Bohaterowie artyzmu uraczyli nas swoją obecnością. Wykazując się odwagą podczas swej wędrówki, przetarli szlaki, zmiażdżyli stereotypy, pokazali, że da się inaczej. Udowodnili, że można iść inną drogą, jeżeli się chce. Szkoda tylko, że mało jest tych, którzy tak naprawdę odważą się zrobić ten sam krok. W ogóle nie przekonuje ich fakt, że jest wielu graczy, którzy tę drogę i poświęcenie docenią.

Ryo, 07.05.2012 10:26
Komentuj

Wspomnień czar cz. 2: Heavenly Sword

Pięć lat temu PS3 nie miało łatwego życia – brak gier, ciągła krytyka oraz słaba sprzedaż. Większość graczy była sceptycznie nastawiona i wolała sięgnąć po konsolę Microsoftu, bądź doszukiwać się innowacji u Nintendo. Szkoda również, że premiera Heavenly Sword nie zmieniła tego stanu rzeczy, a ubolewać nad tym należy, bo w tym przypadku mamy do czynienia z grą z najwyższej półki.

Mantis, 03.05.2012 13:44
Komentuj

Dziewczyny, a konsole cz. 1

Ciepłe nam dni ostatnio nastały, na ulicach miast wyszły tłumy ludzi, w tym i nasze piękniejsze połówki. A co do nich, czas zweryfikować czy faktycznie nasze społeczeństwo graczy w ostatnim czasie poszerzyło się o znaczące grono dziewczyn. Zewsząd bowiem słychać, że kobiety grają na konsolach i chcą by je zauważano. W tym celu wraz z kolegą przeprowadziliśmy rozmowę z kilkoma bardzo sympatycznymi i uroczymi niewiastami. Ciekawi jak wiele z nich miała styczność z konsolami, a i co myślą one o męskim gronie graczy? Zapraszam więc do przeczytania tego artykułu.

Mantis, 30.04.2012 11:01
Komentuj

Pod lupą maniaka: Seria God of War

Wiecznie wkurzony łysy pan nie tylko stanowi stereotyp polskiego kibica piłki nożnej, ale i jest opisem jednej z najbardziej charakterystycznych postaci w świecie gier konsolowych – Kratosa. Spartański wojownik, syn Zeusa, bezwzględny rzeźnik w pięciu częściach God of War wyciął w pień niemal wszystkie monstra greckiej mitologii oraz prawie wszystkich bogów. Na konsolach stacjonarnych docelowo ukazały się trzy części serii, dwie poboczne trafiły na PSP, a w późniejszym terminie także na PS3. W tej części cyklu „Pod lupą maniaka” chcę wspomnieć nietuzinkową serię, której początki sięgają drugiej konsoli stacjonarnej Sony. Zapraszam więc do lektury.

Mantis, 22.04.2012 22:08
Komentuj

Nintendo Wii rozczarowuje?

Pierwsza strona internetowa, na której zacząłem pisać, dotyczyła Wii. Później zmieniłem serwis, ale nadal wszystko kręciło się wkoło konsoli Nintendo. Było to jeszcze przed premierą omawianego systemu - w zapowiedziach gier i licznych artykułach rozwodziłem się nad tym, jakiej rewolucji nasz rynek będzie świadkiem. Oczekiwania były ogromne, obietnic cała masa, a głowa pełna marzeń. Nic więc dziwnego, że ciśnienie na Wii miałem większe niż na PLAYSTATION 3.

Mantis, 21.04.2012 13:47
Komentuj

Wirtualny dom

Jeden z pierwszych tekstów jaki napisałem na stronę internetową dotyczył legendarnej produkcji - Metal Gear Solid. Dziś po kilku ładnych latach pisania i dosięgającego zmęczenia materiału mam nadzieje, że ten tekst będzie czymś w rodzaju odrodzenia, powrotu do korzeni i punktu od którego wszystko się zaczęło.

Mantis, 16.04.2012 12:48
Komentuj

Rozkmina z czerwonego fotela

Niczym specjalnym się nie wyróżnia. Drewniane, dębowe nogi, solidne obicie, obleka go lśniąca skóra. Masywny, a zarazem niezwykle wygodny, posiadający wyprofilowane podłokietniki oraz miękkie siedzisko. Wykończony jest grubą, czarną nicią. Elegancki i komfortowy, czysty oraz zadbany. Zachęcający do relaksu i skłaniający do refleksji. Poznajcie mój czerwony fotel.

Ryo, 10.04.2012 13:20
Komentuj
Barometr Cen
PS4
Platforma: PS4
185,26zł
29,00zł
PS4
Platforma: PS4
185,11zł
75,00zł
PS4
Platforma: PS4
124,00zł
21,00zł
PS4
Platforma: PS4
219,00zł
124,50zł
PS4
Platforma: PS4
124,00zł
33,00zł
PS4
Platforma: PS4
124,00zł
33,00zł
PS4
Platforma: PS4
133,53zł
51,00zł
PS4
Platforma: PS4
123,62zł
49,30zł

Stare dobre horrory

Przyjęło się wśród graczy stwierdzenie – „kiedyś było lepiej”. Gry dawały więcej radości, były bardziej zróżnicowane i cały czas zaskakiwały świeżymi pomysłami. Tematów ów - bardzo obszerny - ciężko rozwinąć opierając się tylko o jeden artykuł, więc w celu tym powstaje nowy cykl felietonów o prosto brzmiącej nazwie „Stare dobre”. W dzisiejszym odcinku zajmiemy się gatunkiem gier, który w dniu obecnym można uznać za będący na wymarciu. Horrory - niegdyś zalewały rynek, dziś stanowią jego minimalny odłam. Uruchamiamy w takim razie wehikuł czasu i cofnijmy się do lat świetności omawianego gatunku.

Mantis, 05.04.2012 12:33
Komentuj

10 serii gier, których wstyd jest nie znać

Top 10 serii, których najnowszych odsłon zawsze będę wyczekiwał z niemałą ekscytacją - tak mnie więcej mógłby brzmieć pełny tytuł tego artykułu ponieważ będzie on w stu procentach przedstawiał subiektywny ranking autora.

Mantis, 04.04.2012 00:24
Komentuj

Metal Gear Solid 5: Dreams of the Mantis

  Niech już przestanie ślinić się ten który sadził, ze piąta część ukochanej serii została zapowiedziana na początku tego roku. Niestety Hideo Kojima nie kwapi się do spełnienia marzeń milionów graczy. Jako ogromny fan tegoż uniwersum bardzo z tego powodu ubolewam i  na moje łzy nie pomoże nawet Metal Gear Rising, który jakoś wcale mnie nie rusza.

Mantis, 20.03.2012 12:14
Komentuj